Kleine bedrijven investeren meer in informatiebeveiliging

Kleine bedrijven lijken zich steeds bewuster te worden van de noodzaak belangrijke data te beveiligen. De wereldwijde uitgaven aan content security door kleine bedrijven is in 2014 met 9,6% gestegen.
Dit blijkt uit onderzoek van Canalys. De uitgaven aan content security door kleine bedrijven is afgelopen jaar met 1% gestegen. Het segment is inmiddels goed voor een wereldwijde omzet van 2,6 miljard dollar, wat betekent dat het segment 28% uitmaakt van de totale enterprise content security markt.
Meer IT-securitybudget
Kleine bedrijven trekken over het algemeen meer budget uit voor IT-security. De ondernemers achter deze bedrijven zouden zich steeds vaker bewust zijn van de noodzaak op het gebied van security proactief maatregelen te nemen. Vaak worden deze maatregelen pas genomen nadat bedrijven met dreigingen zijn geconfronteerd. Door het grotere IT-budget is ook meer geld beschikbaar voor content security.
Allerlei dreigingen richten zich steeds vaker op kleine bedrijven. De meest voorkomende dreigingen zijn malware, phishing en spyware, terwijl ook Distributed Denial of Service (DDoS)-aanvallen veel voorkomen.
Aanvallen op de leveranciersketen
Kleine bedrijven zijn echter ook steeds vaker doelwit van cybercriminelen die het helemaal niet op hun bedrijf gericht hebben. Hackers gebruiken kleine bedrijven in de leveranciersketen van grotere bedrijven als springplank om deze grote bedrijven aan te vallen. Deze bedrijven hebben hun IT-beveiliging doorgaans namelijk zeer goed op orde, terwijl deze bij kleine bedrijven wel eens te wensen overlaat.
Meer over
Lees ook
Fortinet breidt FortiCNAPP uit met contextuele informatie over het netwerk, data en de runtime-lagen
Verbeteringen combineren informatie over de aanwezige netwerkbeveiliging, native Data Security Posture Management (DSPM)-technologie en runtime-validatie, zodat security-teams risico’s rond de beveiliging van de cloud op prioriteit kunnen indelen
Genetec deelt aanbevelingen voor fysieke security teams op Data Protection Day
Wereldwijd is het vandaag Data Protection Day. Om deze dag te supporten en organisaties te helpen hun fysieke beveiligingsdata te beschermen, deelt Genetec Inc. (“Genetec”), wereldwijd leider in zakelijke software voor fysieke security, een aantal aanbevelingen.
De belangrijkste trends voor fysieke securityteams in 2026
Fysieke beveiligingsteams krijgen dit jaar te maken met toenemende verwachtingen op het gebied van technologie, complexere operationele omgevingen en nog strengere regelgeving. Genetec ziet ook trends die wijzen op de toenemende behoefte aan flexibiliteit, continue innovatie en systemen die met elkaar verbonden zijn.



