KnowBe4 benoemt 6 augustus tot Nationale Social Engineering Dag
KnowBe4 neemt het voortouw in het vergroten van cybersecurity bewustzijn door National Social Engineering Day op de Nationale Dag Kalender te zetten
KnowBe4, aanbieder van ‘s werelds grootste security awareness training en gesimuleerde phishing, benoemt 6 augustus tot de jaarlijkse Nationale Social Engineering Dag. Deze dag, officieel erkend door de Nationale Dagkalender, heeft als doel om mensen en organisaties te informeren over social engineering-tactieken die gebruikt worden bij cyberaanvallen.
Cybercriminelen maken naar schatting bij 98% van de cyberaanvallen gebruik van social engineering, wat leidt tot een gemiddelde schade van meer dan 4,5 miljoen dollar. Ze doen dit door mensen te manipuleren en zo ongeautoriseerde toegang te krijgen tot gevoelige zakelijke en persoonlijke informatie. Dit kan leiden tot groot financieel verlies en aanzienlijke operationele verstoringen. Door een nationale dag te wijden aan deze kwestie, wil KnowBe4 mensen voorzien van de kennis en vaardigheden die nodig zijn om deze steeds sluwere dreigingen te herkennen en te bestrijden.
De eerste National Social Engineering Day vindt plaats op 6 augustus 2024. Deze dag valt samen met de verjaardag van de vorig jaar overleden Kevin Mitnick, gerenommeerd hacker en voormalig Chief Hacking Officer van KnowBe4. Mitnick, vaak ‘s werelds beroemdste social engineer genoemd, speelde een belangrijke rol in het vormgeven van het cyberbeveiligingslandschap.
“De oprichting van de National Social Engineering Day dient als een belangrijke herinnering dat cyberbeveiliging niet alleen over technologie gaat, maar ook over mensen,” zegt Stu Sjouwerman, CEO van KnowBe4. “Met de oprichting van National Social Engineering Day wordt jaarlijks iedereen eraan herinnert. Zo blijven we waakzaam en op de hoogte van de ontwikkelende tactieken van cybercriminelen. De social engineering-oceaan is enorm en we moeten onszelf uitrusten met de juiste technologie en kennis om er niet in te verdrinken. Door onszelf en onze teams op te leiden, kunnen we de zwakste schakel - het menselijke element - veranderen in de sterkste verdediging tegen cyberdreigingen.”
Als onderdeel van dit initiatief stelt KnowBe4 bronnen en educatief materiaal beschikbaar om mensen en organisaties te helpen bij het begrijpen en bestrijden van veelvoorkomende social engineering. Deze inspanningen zijn gericht op het versterken van het menselijke element in cybersecurity, die dienen als laatste verdedigingslinie tegen cyberaanvallen.
Bezoek de website van National Day Calendar voor meer informatie over de National Social Engineering Day. Ga voor meer informatie over KnowBe4 naar deze website.
Meer over
Lees ook
Fox-IT beveiligt NAVO-top 2025 als IT-securitypartner
Cybersecurityspecialist Fox-IT, onderdeel van de NCC Group, heeft opgetreden als IT-beveiligingspartner van de NAVO-top 2025 in Den Haag. Het uiterst complexe karakter van dit project bracht de unieke krachten en capaciteiten van Fox-IT samen, volledig in lijn met de missie van NCC Group om een veiligere digitale toekomst te creëren.
Jamf Security 360-rapport 2025
Jamf, de standaard in het beheren en beveiligen van Apple in werkomgevingen, heeft zijn jaarlijkse Security 360-rapport uitgebracht, met aparte analyses voor mobiele (iOS en Android) en macOS-omgevingen. Het rapport belicht de risico's waar organisaties mee te maken hebben en biedt inzichten voor securityleiders
Cyberzomer in aantocht: piek in aanvallen terwijl menselijke firewall verzwakt
De zomermaanden staan voor ontspanning, maar vormen ook het hoogseizoen voor cyberaanvallen. Terwijl medewerkers én CISO’s vakantie vieren, grijpen cybercriminelen hun kans. Door verminderde waakzaamheid en wegvallende routines zijn organisaties in deze periode extra kwetsbaar.