Makers van Bitcrypt-ransomware blunderen door zwakkere encryptie te gebruiken
De cybercriminelen achter de Bitcrypt-ransomware hebben een flinke blunder gemaakt. De nieuwe ransomware versleutelt data op computers en eist vervolgens losgeld. Door een fout van de cybercriminelen is de data echter gewoon te redden zonder losgeld te betalen.
Wie geïnfecteerd wordt met Bitcrypt krijgt de boodschap te zien dat zijn data is versleuteld met een 1024-bit RSA-encryptie. De boodschap stelt dat het slachtoffer de encryptiesleutel kan kopen door 0,4 bitcoin over te schrijven naar de criminelen. Zonder deze encryptiesleutel zou de data van het slachtoffer verloren.
Ransomware analyseren
Ook een kennis van de beveiligingsonderzoekers Fabian Perigaud en Cedric Pernet van Cassidian CyberSecurity werd slachtoffer van de ransomware. De kennis had een groot aantal foto's van zijn kinderen op de geïnfecteerde machine staan en had geen back-up gemaakt van deze data. Perigaud en Pernet besloten daarom de ransomware nader te onderzoeken en op zoek te gaan naar een mogelijkheid de data te ontsleutelen.
Tijdens deze analyse ontdekte de onderzoekers dat de data ondanks de claims van de hackers helemaal niet met een 1024-bit RSA-encryptie is versleuteld. De encryptiesleutel zou namelijk slechts bestaan uit 128 karakters. In werkelijkheid blijkt het dan ook te gaan om een 426-bit RSA-encryptie. Deze versleuteling is aanzienlijk zwakker dan de 1024-bit RSA-encryptie, waardoor de versleuteling in relatief korte tijd kan worden gekraakt.
Data ontsleutelen
Perigaud en Pernet wisten op deze manier de versleutelde data van hun kennis te ontsleutelen, zonder dat de kennis het losgeld heeft betaald.
Meer over
Lees ook
Proofpoint uitgeroepen tot leider in 2024 Email Security Platform Gartner Magic Quadrant
Proofpoint, Inc. is benoemd als leider in het 2024 Gartner Magic Quadrant voor Email Security Platforms. Het Gartner Magic Quadrant voor Secure Email Gateways werd voor het laatst in 2015 gepubliceerd, waarbij Proofpoint zeven keer als leider werd erkend. In het 2024 raport, waarin veertien leveranciers werden geëvalueerd
Bedreigingen van binnenuit: insider threats in kaart gebracht
Wanneer je een eigen bedrijf hebt, dan is het natuurlijk van belang dat alles op een veilige manier gebeurt. Je wil namelijk niet dat er belangrijke documenten of klantencontacten op straat komen te liggen door het toedoen van een ander. Er zijn veel verschillende manieren waarop een hacker aan de slag kan gaan om je systemen bloot te leggen
Waarom ook 2025 het jaar van de back-up wordt
Het einde van het jaar nadert en traditioneel blikken we dan terug op het jaar dat bijna achter ons ligt. Ook in 2024 hebben we weer de nodige ransomware-aanvallen, hackpogingen en systemen die eenvoudigweg uitvielen gezien. En houd je vast: in 2025 zal dit niet heel anders zijn. Ook komend jaar is een solide back-upplan onmisbaar.