Microsoft laat gebruikers data buiten de VS opslaan

spionage

Microsoft gaat gebruikers de mogelijkheid bieden hun data voortaan buiten de Verenigde Staten op te slaan. Met de maatregel wil Microsoft het voor de Amerikaanse inlichtingendienst NSA onmogelijk maken de gebruikers binnen de wet te bespioneren.

Het Amerikaanse IT-bedrijf is door de NSA in verlegenheid gebracht nadat bleek dat ook het interne serverkeer van Microsoft door de inlichtingendienst werd afgeluisterd. Microsoft is overigens niet het enige doelwit. Documenten van NSA-klokkenluider Edward Snowden lieten zien dat ook het serververkeer van Google en Yahoo niet veilig is voor de NSA.

Niet voor Amerikanen

Microsoft wil gebruikers die in hun maag zitten met de spionagepraktijken van de Amerikaanse geheime dienst tegemoet komen. Het bedrijf zegt daarom tegen de Financial Times gebruikers de mogelijkheid te gaan geven hun data niet langer in het land op te slaan. Alleen niet-Amerikaanse gebruikers, waaronder dus Europeanen, kunnen gebruik maken van de mogelijkheid.

Het is niet duidelijk op welk termijn de optie data buiten de VS op te slaan beschikbaar wordt.

Lees ook
Haven van Barcelona verbetert beveiliging en technologische efficiency
met behulp van Genetec

Haven van Barcelona verbetert beveiliging en technologische efficiency met behulp van Genetec

De haven van Barcelona implementeert Genetec Security Center, waarmee het videobewaking, toegangscontrole, inbraak-detectie en andere technologieën integreert in één enkel geünificeerd platform

Cloudflare levert meer realtime informatie over cyberdreigingen

Cloudflare levert meer realtime informatie over cyberdreigingen

Cloudflare introduceert het Cloudforce One-platform voor informatie over cyberdreigingen. Dit platform biedt realtime informatie over cyberaanvallen die op het internet plaatsvinden, gebaseerd op de telemetrie van Cloudflare’s wereldwijde netwerk, om beveiligingsteams te helpen meer voor elkaar te krijgen met dezelfde middelen.

RDI en NCSC organiseren IACS en Cybersecurity congres

RDI en NCSC organiseren IACS en Cybersecurity congres

Op dinsdag 15 april organiseren de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) en het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC), in samenwerking met de IACS-coalitie, een congres over cybersecurity bij operationele technologieën (OT).