Microsoft: ‘Meeste NSA-exploits zijn al gedicht’

Opnieuw zijn verschillende hacktools, exploits en documenten van de NSA online gepubliceerd door de cybercrimegroepering Shadow Brokers. Ditmaal bevat de data onder andere een reeks exploits waarmee verschillende verouderde versies van het besturingssysteem Windows kunnen worden aangevallen. Microsoft meldt dat de meeste van deze exploits al zijn gepatcht.
Dit maakt Microsoft bekend in een blogpost. De Shadow Brokers is een groepering die eerder online data te koop aanbood die zou zijn buitgemaakt bij The Equation Group, een cybercrimegroepering die nauwe banden zou onderhouden met de Amerikaanse inlichtingendienst NSA. Voor de data is echter geen koper gevonden, waardoor de groep de gestolen data nu op internet publiceert.
Twaalf exploits
Microsoft meldt in totaal twaalf exploits te hebben aangetroffen in de data die Shadow Brokers openbaar heeft gemaakt. Negen van deze kwetsbaarheden zijn tussen 23 oktober 2008 en 14 maart 2017 gedicht door het bedrijf. Het gaat om de volgende kwetsbaarheden:
- “EternalBlue” - Gepatcht in MS17-010
- “EmeraldThread” - Gepatcht in MS10-061
- “EternalChampion” - Gepatcht in april 2017 (zie CVE-2017-0146 & CVE-2017-0147)
- “ErraticGopher” - Gepatcht voor de lancering van Windows Vista
- “EsikmoRoll” - Gepatcht in MS14-068
- “EternalRomance” - Gepatcht in MS17-010
- “EducatedScholar” - Gepatcht in MS09-050
- “EternalSynergy” - Gepatcht in MS17-010
- “EclipsedWing” - Gepatcht in MS08-067
Overstappen op nieuwe Windows versie
Microsoft meldt dat een drietal beschreven kwetsbaarheden - “EnglishmanDentist”, “EsteemAudit” en “ExplodingCan” - niet gereproduceerd kunnen worden op Windows versies die Microsoft nog ondersteunt. Gebruikers van Windows 7 of recentere versies van het Windows besturingssysteem lopen dan ook geen risico. Microsoft adviseert gebruikers van oudere Windows versies over te stappen op een nieuwere versie.
Meer over
Lees ook
Zorgen over beveiliging belemmert omarming van de cloud
De beveiliging van de cloud blijft een belangrijk zorgenpunt voor security professionals. De meeste professionals maken zich zorgen over dataverlies (57%), gevolgd door privacy (49%) en het uitlekken van vertrouwelijke gegevens (47%). Ook een gebrek aan inzicht in de cloud infrastructuur leidt tot zorgen (37%). Dit blijkt uit het Cloud Security R1
Wibu-Systems presenteert compacte dongle voor beveiliging IIoT-toepassingen
Wibu-Systems toont tijdens de Hannover Industrie Messe van 24 t/m 28 april (stand D05 in Hal 8) een compacte USB dongle voor het CodeMeter platform voor softwarebeveiliging en licentieregistratie binnen de industriële omgeving. De flash memory stick omvat verschillende geïntegreerde schakelingen in een kleine behuizing. In Hal 8 staat het thema b1
Tweede Kamer getroffen door ransomware
De Tweede Kamer is getroffen ransomware. Inmiddels zouden back-ups zijn teruggeplaatst en de problemen grotendeels zijn opgelost. Het is onduidelijk of data door de besmetting verloren is gegaan. Dit bevestigt D66-Kamerlid Kees Verhoeven op Twitter. ICT-systeem Tweede Kamer getroffen door ransomware. Heel vervelend maar hopelijk komt er nu einde1



