NCSC: '2013 was een druk jaar'
Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft afgelopen jaar 779 incidenten afgehandeld. De dienst stelt dat het hiermee een druk jaar is geweest.
De overheidsdienst maakt een aantal cijfers bekend over 2013. Zo blijkt het NCSC 91 keer een alert te hebben geplaatst op waarschuwingsdienst.nl, een website waar de overheid onder andere voor cyberdreigingen waarschuwt. De dienst gaf in totaal 1.885 beveiligingsadviezen.
Nederlandse banken waren het afgelopen jaar regelmatig het doelwit van cyberaanvallen. Het NCSC meldt in 35 gevallen te hebben geassisteerd bij phishingaanvallen op klanten van Nederlandse banken.
Meer over
Lees ook
E-mailfraude op de loer in aanloop naar piek boekingsseizoen
Proofpoint, Inc onthult in nieuw onderzoek dat 80% van de top reiswebsites* in Nederland hun basis cybersecuritymaatregelen niet op orde hebben. Hierdoor loopt meer dan driekwart van de Nederlandse vakantiegangers risico op e-mailfraude. Deze bevindingen zijn gebaseerd op de Domain-based Message Authentication, Reporting and Conformance (DMARC)
KnowBe4-rapport: zonder training klikt gemiddeld één op drie medewerkers op phishing-link
KnowBe4 presenteert het Phishing by Industry Benchmarking Report 2025. Dit rapport meet het Phish-prone Percentage (PPP) - het percentage werknemers dat geneigd is om te vallen voor phishing of andere social engineering-aanvallen. Hoe hoger dit percentage, hoe groter het risico dat een organisatie slachtoffer wordt
Interne e-mails populairst bij phishers
Onderzoek van KnowBe4 toont aan dat HR- en IT-gerelateerde e-mails goed zijn voor 60% van de aangeklikte phishingpogingen Uit nieuw onderzoek van KnowBe4 blijkt dat phishingaanvallen steeds vaker vermomd zijn als interne communicatie, vooral vanuit HR of IT. In ruim 60% van de gevallen trapten medewerkers in e-mails die intern leken te zijn.1



