Nederlandse politie gaf 2,7 miljoen euro uit aan FinFisher-spyware
De Nederlandse politie heeft ruim 2,7 miljoen euro betaald om gebruik te kunnen maken van de beruchte FinFisher-spionagesoftware van Gamma. Dit blijkt uit documenten die via Wikileaks zijn uitgelekt.
De uitgelekte documenten bevatten het klantenbestand van Gamma, dat door hackers is buitgemaakt. Uit dit bestand is af te leiden dat de Nederlandse politie in totaal 16 licenties heeft afgenomen bij Gamma. Het gaat om licenties voor FinSpy, FinSpy Mobile en FinFly USB. Voor de licenties betaalde de Nederlandse politie in totaal 2.741.760 euro.
Twee licenties zijn nog geldig
De meeste licenties zijn inmiddels overigens verholpen. Alleen twee basislicenties voor FinSpy en FinSpy Mobile lijken op dit moment nog geldig te zijn. De omschrijving van beide licenties luidt: "Base license + 5 targets + 5 mobile targets + 2 agents". Beide licenties zijn tot 30 juni 2015 02:00 uur geldig.
In het uitgelekte document zijn ook support-aanvragen van de Nederlandse politie bij Gamma te vinden. De KLPD blijkt onder andere aan de bel te hebben getrokken over het feit dat de virusscanner AVG in staat is FinSpy te detecteren. Ook waarschuwde de KLPD Gamma over het feit dat audioverkeer onversleuteld werd verzonden tussen een mobiel doelwit en de server van de KLPD. De KLPD heeft Gamma eveneens gevraagd de standaardtekst 'Deployment SMS' te verwijderen, om te voorkomen dat deze tekst per ongeluk naar doelwitten kan worden verstuurd.
PC-versie van FinSpy
Naast het klantenbestand van Gamma is ook de PC-versie van FinSpy uitgelekt. De tool is te downloaden via de website van Wikileaks. Het uitgelekte klantenbestand is hier te vinden.
Meer over
Lees ook
Operation SpoofedScholars - in gesprek met TA453
Sinds januari 2021 probeert TA453 gevoelige informatie van mensen te stelen door zich voor te doen als Britse academici van de School of Oriental and African Studies (SOAS) van de Universiteit van Londen. De cybercriminele groep is een APT en helpt volgens Proofpoint zeer waarschijnlijk de Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) bij het verzamele1
Backdoor SolarWinds Orion IT-software: Kaspersky deelt eerste analyse van Sunburst-malware en publiceert decoder om gerichte gebruikers te helpen
Enkele dagen geleden werd een nieuw ontdekte supply chain-aanval gemeld. Een onbekende aanvaller, genaamd UNC2452 of DarkHalo, plaatste een achterdeur in de SolarWinds Orion IT-software, die werd gedownload door meer dan 18.000 SolarWinds-klanten. Kaspersky onderzocht deze backdoor, geleverd in de vorm van een .NET-module, die een aantal interessa1
Group-IB versterkt zijn voet aan de grond in Europa: de deuren van het Europese hoofdkantoor in Amsterdam zijn nu open
Group-IB, een mondiaal bedrijf in threat hunting en cyberinformatie, heeft de deuren geopend van zijn Europese hoofdkantoor in Amsterdam; dit zal dienen als een centrale overslagplaats voor het onderzoek van het bedrijf naar het Europese bedreigingslandschap. Het bedrijf, al jarenlang actief op het continent, wil zijn operaties nu formaliseren doo1



