Nieuwe Amerikaanse overheidsdienst moet informatiedeling van cyberdreigingen optimaliseren

data

Een nieuwe overheidsdienst gaat zich in de Verenigde Staten specifiek richten op digitale dreigingen. De dienst wordt tussen andere overheidsdiensten waaronder inlichtingendiensten geplaatst en moet gaan zorgen dat informatie optimaal wordt gedeeld. Dit moet helpen cyberdreigingen eerder te identificeren.

De nieuwe dienst heet het Cyber Threat Intelligence Integration Center (CTIIC). De overheidsdienst krijgt de beschikking over 50 medewerkers en een jaarlijks budget van 35 miljoen dollar. The Washington Post meldt dat het CTIIC is gebaseerd op het model van het National Counterterrorism Center, een overheidsdienst die werd gelanceerd na de aanslagen op 9/11. Onderzoekers concludeerden na de aanslagen op het World Trade Center dat de aanslagen voorkomen hadden kunnen worden als overheidsdiensten informatie beter hadden uitgewisseld. Het National Counterterrorism Center is bedoeld om deze informatiedeling te stroomlijnen.

Het CTIIC krijgt exact dezelfde rol, maar dan op het gebied van digitale veiligheid. De VS heeft namelijk een groot aantal overheidsdiensten die over een eigen cyberunit beschikken. Denk hierbij aan het National Security Agency (NSA), de FBI en het Department of Homeland Security (DHS). Het nieuwe CTIIC moet zorgen dat al deze diensten informatie optimaal delen en voortaan gezamenlijk tot een conclusie kunnen komen bij incidenten zoals de hack van Sony Pictures.

Meer over
Lees ook
Voldemort threat update: het onderzoek dat niet genoemd mag worden

Voldemort threat update: het onderzoek dat niet genoemd mag worden

Naar aanleiding van het Voldemort malware threat research van 30 augustus delen analisten van Proofpoint nu nieuwe inzichten. De onderzoekers kunnen inmiddels de Voldemortcampagne toeschrijven aan een dreigingsgroep, namelijk de Chinese dreigingsgroep TA415. Deze groep is ook bekend als APT41 en Brass Typhoon.

Orange Cyberdefense: bedrijven te kwetsbaar bij Cyber Armageddon

Orange Cyberdefense: bedrijven te kwetsbaar bij Cyber Armageddon

Bedrijven zijn onvoldoende voorbereid op een grootschalige, wereldwijde cyberaanval. Een zogeheten ‘Cyber Armageddon’, waarbij veel grote organisaties tegelijkertijd getroffen worden, heeft daardoor ernstige gevolgen. Matthijs van der Wel-Ter Weel, strategisch adviseur bij Orange Cyberdefense, benadrukt het belang van goede voorbereidingen

Barracuda ontdekt half miljoen phishing berichten met QR-codes in PDF-bijlagen

Barracuda ontdekt half miljoen phishing berichten met QR-codes in PDF-bijlagen

Tussen juni en september van dit jaar hebben onderzoekers van Barracuda meer dan een half miljoen phishing-e-mails geïdentificeerd en geanalyseerd die PDF-documenten bevatten waarin QR-codes waren verwerkt. Deze PDF’s worden als bijlagen meegestuurd bij phishing-e-mails die merkimitatie en urgentie gebruiken om slachtoffers aan te zetten tot actie1