Nieuwe malware gebruikt Windows om Android-apparaten te infecteren
Een nieuwe vorm van Android-malware dringt smartphones en tablets binnen via Windows-machines. De malware infecteert in eerste instantie de Windows-machine en wacht af tot een Android-smartphone of -tablet met de computer wordt verbonden. Zodra dit gebeurt dringt de malware het mobiele apparaat binnen en nestelt zich in Android.
Het gaat om de malware Trojan.Droidpak, die door Symantec is ontdekt. De malware besmet een Windows-machine en maakt op het geïnfecteerde machine een DLL-bestand aan. Dit bestand download een configuratiebestand, die op zijn beurt weer een Android application package file (APK) download.
Icoon van Google Play Store
Deze APK kan worden geopend op het Android-besturingssysteem. Dit gebeurt niet automatisch en is dus alleen mogelijk door het slachtoffer te overtuigen de app zelf te openen. De trojan is daarom voorzien van het icoon van de Google Play Store.
De malware is op dit moment gericht op Koreaanse Android-gebruikers. De malware gaat gericht op zoek naar apps van Koreaanse banken en vervangt deze door malafide varianten. De cybercriminelen achter de malware willen Koreaanse slachtoffers vermoedelijk dan ook geld afhandig
maken.
Meer over
Lees ook
Cloudflare levert meer realtime informatie over cyberdreigingen
Cloudflare introduceert het Cloudforce One-platform voor informatie over cyberdreigingen. Dit platform biedt realtime informatie over cyberaanvallen die op het internet plaatsvinden, gebaseerd op de telemetrie van Cloudflare’s wereldwijde netwerk, om beveiligingsteams te helpen meer voor elkaar te krijgen met dezelfde middelen.
RDI en NCSC organiseren IACS en Cybersecurity congres
Op dinsdag 15 april organiseren de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) en het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC), in samenwerking met de IACS-coalitie, een congres over cybersecurity bij operationele technologieën (OT).
Een miljoen Phishing-as-a-Service-aanvallen in twee maanden benadrukken een dreiging die zich snel ontwikkelt
Een nieuw rapport over de tools en technieken die bij deze aanvallen worden gebruikt laat zien dat PhaaS-platforms zich snel ontwikkelen, gevaarlijker en beter worden in het ontwijken van detectie. Veel aanvallen zijn gericht op gebruikers van populaire cloud platforms zoals Microsoft 365.