Nieuwe software spoort malware op en herstelt automatisch de schade

hacker

Onderzoekers hebben software ontwikkeld die in staat is de gevolgen van een beveiligingslek zelf op te lossen. De software herkent virussen en exploits en kan geheel automatisch de schade hiervan herstellen.

De Advanced Adaptive Applications (A3) draaien in een virtuele machine en houdt hier zowel het besturingssysteem als alle applicaties in de gaten. De software zoekt naar afwijkingen en bedenkt een oplossing om deze afwijking ongedaan te maken. Hierdoor is de software in staat iedere wijziging die kwaadaardige software aanbrengt in applicaties of het besturingssysteem op te sporen en aan te pakken.

Hoofd van het team van onderzoekers Eric Eide noemt de nieuwe software een belangrijke doorbraak. Het team heeft vier jaar lang aan de A3-software gewerkt. De software is in eerste instantie gericht op de Amerikaanse overheid, die deze voor defensiedoeleinden wil inzetten. Eide sluit echter niet uit dat A3 op termijn ook voor consumenten beschikbaar wordt gesteld. Meer informatie over het project is hier te vinden.

Lees ook
Wireshark Training November 2025 Amsterdam/Hoofddorp

Wireshark Training November 2025 Amsterdam/Hoofddorp

Als Wireshark University Certified Training Partner, sponsor van Wireshark Foundation en SharkFest Europe, organiseert SCOS TCP/IP Training in Amsterdam/Hoofddorp:   10 – 14 November: TCP/IP Analysis and Troubleshooting with Wireshark

Hoezo is een wachtwoordmanager een desinvestering?

Hoezo is een wachtwoordmanager een desinvestering?

De wachtwoordmanager lijkt de ideale oplossing: geen zwakke wachtwoorden meer, geen hergebruik en geen Excel-lijstjes met inloggegevens. Organisaties schaffen hem massaal aan. Maar als ik vraag: “Wordt hij ook gebruikt?” klinkt er vaak een zucht. Het antwoord is bijna altijd: nee.

Fortinet breidt FortiRecon uit met continuous threat exposure management (CTEM)

Fortinet breidt FortiRecon uit met continuous threat exposure management (CTEM)

Fortinet maakt bekend dat het zijn FortiRecon-platform ingrijpend heeft verbeterd. Het behoort daarmee tot de meest uitgebreide oplossingen op de markt die aansluiten op het continuous threat exposure management (CTEM)-framework van Gartner. De nieuwe versie verenigt nieuwe mogelijkheden voor de monitoring van het interne aanvalsoppervlak.