NSA kon telefoons van Nederlandse leger en diplomaten afluisteren

De NSA is lange tijd in staat geweest NAVO-landen waaronder Nederland en ambassadeurs af te luisteren. Onder andere de Nederlandse overheid heeft namelijk gebruik gemaakt van Philips-telefoons die voorzien zijn van een encryptie. Deze encryptie is echter verzorgt door de Amerikaanse inlichtingendienst NSA en Britse geheime dienst GCHQ.
Dit meldt De Volkskrant op basis van een artikel dat binnenkort in De Groene Amsterdammer verschijnt. Het gaat om de spendextelefoons van Philips die door zowel het leger als diplomaten worden gebruikt. Aangezien de encryptie is ontwikkeld door de Amerikaanse en Britse geheime dienst ligt het voor de hand dat deze partijen in staat zijn de encryptie te kraken.
Afluisteren
De inlichtingendiensten hebben dan ook langere tijd de mogelijkheid gehad vertrouwelijke gesprekken af te luisteren. Het is niet bekend of de NSA en GCHQ ook daadwerkelijk van deze mogelijkheid gebruik hebben gemaakt.
Philips stelt weinig keus te hebben gehad bij het selecteren van een encryptie. Het gebruik van de encryptie van de NSA en GCHQ zou een voorwaarde zijn geweest voor NAVO-landen om de spendextelefoons te gaan gebruiken. Een andere encryptie inzetten was dus eigenlijk geen optie.
Meer over
Lees ook
Hero Center en Northwave Cyber Security lanceren CyberHeroes, de nieuwe vorm van awareness training
Northwave Cyber Security, een onafhankelijke Nederlandse specialist in cyberbeveiliging, heeft samen met Hero Center, bekend van de game HackShield, een security awarenessplatform ontwikkeld. Het nieuwe platform heeft de naam CyberHeroes
Een nieuwe kijk op securitycultuur binnen de digitale werkplek
Moltbook, OpenClaw en RentAHuman zijn drie platforms die begin 2026 werden geïntroduceerd en een opvallend beeld schetsen van een opkomende arbeidsmarkt waarin AI-agents onderling communiceren, zelfstandig beslissingen nemen en mensen inzetten voor fysieke werkzaamheden.
Firemon: 58% van alle firewalls voldoet niet aan compliancecontroles voor ernstige beveiligingsrisico's
FireMon, specialist in beheer van netwerkbeveiligingsbeleid en leverancier de daarvoor benodigde besturingslaag, introduceert FireMon Insights 2.0. Deze oplossing biedt met behulp van AI diepgaand inzicht in het beveiligingsbeleid van hybride netwerken. De introductie valt samen met nieuw onderzoek



