NSA plaatst malware op computersystemen om verdachten te bespioneren

De NSA infecteert op grote schaal computersystemen met malware. Door kwetsbaarheden in allerlei software te misbruiken kan de NSA kwaadaardige software installeren op computers van doelwitten, waardoor zij toegang kregen tot deze systemen.
Dit meldt Glenn Greenwald op The Intercept. Greenwald is een journalist die in het verleden veel heeft geschreven over de onthullingen van NSA-klokkenluider Edward Snowden. De Amerikaanse inlichtingendienst zou de verspreiding van de malware grotendeels hebben geautomatiseerd, waardoor medewerkers hier nauwelijks omkijken naar hebben. Ook de informatie die met behulp van de malware wordt verzameld komt grotendeels geautomatiseerd binnen.
Implants
De NSA noemt de infecties met malware zelf 'implants'. Om deze implants te maken zou de NSA misbruik maken van kwetsbaarheden in allerlei software. Denk hierbij aan bekende webbrowsers zoals Firefox en Internet, maar ook aan veelgebruikte plug-ins zoals Java en Flash. Ook valt de NSA fouten in de firmware van routers aan.
De inlichtingendienst hanteert verschillende methodes om verdachte systemen te injecten met malware. Enkele jaren geleden zette de NSA vooral spammailtjes in om systemen te infecteren. Gebruikers zijn zich vandaag de dag echter beter bewust van de risico's van spammailtjes, waardoor deze aanval in effectiviteit is gedaald. De NSA zou zich daarom steeds vaker voordoen als servers van Facebook om zo het vertrouwen van verdachten te winnen.
Server bezoeken is voldoende
Hackers van de NSA melden dat doelwitten alleen maar een server van de NSA via een webbrowser hoeven te bezoeken om besmet te raken. De hackers zijn er dan ook van overtuigd dat zij beveiligingsmaatregelen als virusscanners en firewalls zonder problemen kunnen omzeilen.
Virtual Private Networks (VPN's) hebben het imago volledige anonimiteit te kunnen garanderen op het internet. Dit blijkt niet helemaal te kloppen. De NSA is namelijk in staat de versleutelde tunnels tussen de computer van een verdachte en een VPN te kraken, waarna het dataverkeer kan worden afgeluisterd. Ook een VPN is dus niet voldoende om de NSA buiten de deur te houden.
Meer over
Lees ook
Northwave lanceert CRA Quick Scan: 'Veel organisaties weten nog niet wat de Cyber Resilience Act van hen vraagt'
De Nederlandse cybersecurityspecialist Northwave Cyber Security introduceert een Cyber Resilience Act CRA Quick Scan, waarmee organisaties snel inzicht krijgen in hun huidige volwassenheid, de belangrijkste risico's en de stappen die nodig zijn om aan de wetgeving te voldoen.
Vijf inzichten voor security in AI-gedreven organisaties
Cyberdreigingen en AI-gedreven aanvallen veranderen de technologiestrategie van leidinggevenden ingrijpend. De meesten zijn het erover eens dat AI-aanvallen hun risicoblootstelling hebben vergroot. Het is niet alleen dat dreigingen slimmer worden: naarmate AI dieper in de organisatie wordt verankerd, wordt het controleoppervlak groter én minder zi1
Onderzoek KnowBe4: Europeanen zijn 83% minder gevoelig voor phishing na één jaar security awareness-training
Gezondheidszorg & farmaceutica, verzekeringen en detail & groothandel meest kwetsbare sectoren Onderzoek van KnowBe4, wereldwijd leider in de digitale beveiliging van zowel mensen als AI-agents, toont aan dat Europese organisaties die investeren in doorlopende trainingen en phishingsimulaties de gevoeligheid voor phishingaanvallen op termi1



