Ondernemers zijn regelmatig slachtoffer van phishingaanvallen

Ondernemers zijn met regelmaat doelwit van cybercriminelen. Vooral phishing komt veel voor. Maar liefst 1 op de 5 ondernemers blijkt slachtoffer te zijn geworden van een phishingaanval.
Dit blijkt uit onderzoek van Unizo, een Belgische ondernemersorganisatie, onder 695 ondernemers. 4 op de 10 ondervraagde ondernemers geeft aan met cybercrime te maken te hebben gehad. Naast phishing komen ook andere vormen van cybercrime regelmatig voor. Zo geeft 1 op de 7 ondernemers aan dat hun website of database is gehackt. 6,2 procent van de ondernemers stelt problemen te hebben gehad met internetbankieren.
Unizo stelt dat ondernemers eenvoudige en aantrekkelijke doelwitten zijn voor cybercriminelen. Veel informatie over ondernemers is immers eenvoudig op internet te vinden. Denk hierbij aan contactgegevens en achtergrond informatie. Voor cybercriminelen is het dus eenvoudig een goed beeld te vormen van hun doelwit, wat ondernemers een makkelijk doelwit maakt.
Meer over
Lees ook
Proofpoint rapport: GenAI-adoptie, datagroei en risico’s van binnenuit komen samen en zorgen voor grote datasecurity-uitdagingen
Bijna de helft van de respondenten van het onderzoek noemt wildgroei van data in cloud- en hybride-omgevingen als belangrijkste zorg, 44% geeft toe onvoldoende zicht te hebben op het gebruik van GenAI
Cybercriminelen doelen op vrachtwagens en logistiek
Proofpoint volgt een cluster van cybercriminele activiteiten die zich richt op transport- en logistieke bedrijven. Het cluster infecteert bedrijven in deze sector met Remote Monitoring and Management (RMM)-tools voor financieel gewin. In de geobserveerde campagnes proberen cybercriminelen bedrijven te infiltreren
ISACA Risk Event 2025
Het ISACA Risk Event is sinds 2017 een jaarlijks congres in Nederland dat professionals in IT-risico, cybersecurity, governance en audit samenbrengt. Sinds de oprichting is het uitgegroeid tot een van de leidende platforms voor digitaal vertrouwen en veerkracht in het land.



