Overheidsbrede Cyberoefening en webinars 2023

Digitale systemen bieden onze samenleving veel kansen, maar ze brengen ook risico's met zich mee. De veiligheid in de digitale wereld is nog niet op hetzelfde niveau als in de fysieke wereld.
Om de digitale veiligheid in Nederland te verbeteren werd onlangs de Nederlandse Cybersecuritystrategie gepresenteerd. En ook in de Werkagenda Waardengedreven Digitaliseren is er veel aandacht voor dit thema. Want de overheid heeft de maatschappelijke taak om de kansen van digitalisering te verzilveren en tegelijkertijd de digitale veiligheid te beschermen. Cybersecurity is een essentiële randvoorwaarde voor succesvolle digitalisering.
Oefenen met cyberincidenten is een goede manier om uw organisatie voor te bereiden op een digitale crisis. Daarom nodig ik u dit jaar weer van harte uit om deel te nemen aan het Overheidsbreed Cyberprogramma. U kunt in oktober verschillende cyberwebinars volgen. Op maandag 30 oktober vindt de Overheidsbrede Cyberoefening plaats en maandag 4 december een interessante masterclass. Vorig jaar oefenden meer dan 100 organisaties simultaan mee. En ook dit jaar bieden we u deze mogelijkheid. Doet u mee? Bekijk de informatie en meld u aan.
Meer over
Lees ook
Draadloze netwerk is meest kwetsbare deel van IT-infrastructuur
Het draadloze netwerk is volgens IT-beslissers het meest kwetsbare onderdeel van hun IT-infrastructuur. Volgens bijna de helft (49%) van de deelnemers aan het onderzoek staan draadloze netwerken het meest bloot aan beveiligingsrisico’s, terwijl maar 29% van hen het bedrijfsnetwerk zelf het meest kwetsbaar vindt. Dat het draadloze netwerk gezien wo1
Rusland en China sluiten deal rond cybersecurity
Rusland en China beloven elkaar niet digitaal aan te vallen en gaan nauwer samenwerken, waarbij het delen van informatie centraal staat. Hiervoor hebben de twee landen een verdrag gesloten. The Wall Street Journal meldt dat de landen samen willen optreden tegen technologie die de interne politieke of socio-economische atmosfeer in de landen kan de1
Den Haag krijgt internationaal cybercentrum voor cybersecurity
Een internationaal cybercentrum voor cybersecurity wordt geopend in Den Haag. Dit meldt minister Ard van der Steur van Veiligheid en Justitie tegenover ANP. Het centrum moet de digitale kloof in de wereld gaan bestrijden en kennis over cybersecurity gaan delen. Nederland gaat daarnaast investeren in de digitale veiligheid van landen die hier zelf1



