Phishingbende verschijnt vandaag voor de rechter
Een bende oplichters moet vandaag voor de rechter in Haarlem verschijnen. De groep bestaat uit 24 verdachten die zich volgens het Openbaar Ministerie (OM) hebben schuldig gemaakt aan phishing, fraude en witwassen. Voor de zaak zijn 11 zittingsdagen uitgetrokken.
De oplichtersbende zou zich op grote schaal hebben schuldig gemaakt aan phishing. De organisatie zou zogenaamde 'katvangers' hebben geronseld. Dit zijn mensen die hun bankrekening tegen betaling beschikbaar stellen aan de bende, zodat gestolen geld kan worden overgeboekt en opgenomen. Daarnaast zouden bedrijven zijn opgezet waarmee voor hetzelfde doeleinde bankrekeningen werden geopend.
Verdachten
De hoofdverdachte in de zaak is een 32-jarige man uit Purmerend. Deze verdachte zou aan het hoofd hebben gestaan van de oplichtersbende. Hij zou zijn ondersteund door een 36-jarige man uit Zaanstad. De bende is volgens het OM tussen 2008 en 2009 actief geweest en zou in totaal zo'n 800.000 euro hebben buitgemaakt.
In totaal moeten 24 verdachten voor de rechter verschijnen. De groep bestaat vermoedelijk echter uit meer mensen. Het OM zou ruim 40 personen hebben onderzocht. Tegen een deel van deze groep is de zaak geseponeerd of afgedaan met een boete.
Bron: AD
Meer over
Lees ook
Cybercriminelen doen zich voor als OpenAI in een grootschalige phishing aanval
Onderzoekers van Barracuda hebben een grootschalige OpenAI-imitatiecampagne ontdekt, gericht op bedrijven over de hele wereld. Daarbij deden de aanvallers zich voor als OpenAI – het bedrijf achter onder andere ChatGPT – in een urgent e-mailbericht waarin de ontvangers werd gevraagd om betalingsgegevens bij te werken voor een maandelijks abonnement.
Bijna twee derde van de security- en IT-leiders is wel eens in phishingmails getrapt
Slechte wachtwoordhygiëne floreert: 68% van de IT-managers en eindgebruikers wereldwijd geeft toe systeemwachtwoorden te hergebruiken, zo blijkt uit Arctic Wolf 2024 Human Risk Behavior Report
ESET sluit zich aan bij Melissa - samenwerkingsverband voor ransomwarebestrijding
ESET Nederland, kondigt tijdens de ONE Conference 2024 aan dat het zich heeft aangesloten bij het ransomwarebestrijding samenwerkingsverband van het Openbaar Ministerie (OM), de politie, het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC), Cyberveilig Nederland en diverse andere private partijen. Het ransomwarebestrijding samenwerkingsverband, genaamd ‘M1