Russische hackers stelen informatie over Oekraïne van Belgische staat

hacker3

Het Belgische ministerie van Buitenlandse Zaken is getroffen door een hack. Bij de cyberaanval is vertrouwelijke EU-informatie over Oekraïne gestolen. Het zou gaan om Russische hackers.

Het Belgische De Tijd meldt dat geheime dossiers over Oekraïne door de hackers zijn buitgemaakt. De cyberaanval wordt op dit moment onderzocht. Eerste aanwijzingen zouden naar de Russische overheid wijzen, die op deze manier inzicht wil krijgen in de plannen van de Europese Unie rond Oekraïne.

Onbekende malware

De hack vond plaats nadat malware werd aangebracht op machines van het Belgische ministerie. Hierbij zou gebruik zijn gemaakt van onbekende malware, die dus nog niet voorkwam in de database van malwarebestrijders. De hackers konden hierdoor ongemerkt hun gang gaan.

Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft maatregelen genomen om de beveiliging van het overheidsnetwerk te verbeteren. Wat voor maatregelen dit precies zijn is onduidelijk. De nieuwe hack is extra pijnlijk voor de Belgen, aangezien premier Elio Di Rupo eerder dit jaar beloofde met een investering van 10 miljoen euro de IT-beveiliging van de Belgische overheid te verbeteren.

 
Lees ook
Tim Cook ontkent bestaan van NSA-backdoor in Apple-servers

Tim Cook ontkent bestaan van NSA-backdoor in Apple-servers

Apple-CEO Tim Cook belooft dat de Amerikaanse inlichtingendienst NSA geen backdoor heeft in de servers van het bedrijf. Cook stelt transparant te willen zijn over het onderwerp en stelt dat burgers zich meer op hun gemak zouden voelen als bedrijven meer uitleg mogen geven over de afluisterpraktijken van inlichtingendiensten. Cook doet de uitsprak1

Mogelijk opnieuw Amerikaanse winkelketen slachtoffer van grootschalige creditcarddiefstal

Mogelijk opnieuw Amerikaanse winkelketen slachtoffer van grootschalige creditcarddiefstal

Michaels Stores, een keten van Amerikaanse winkels die hobbyspullen verkoopt, is slachtoffer geworden van grootschalige diefstal van creditcardgegevens. De winkelketen schrijft in een verklaring dat het mogelijk het doelwit is geworden van een cyberaanval en samenwerkt met de autoriteiten om het incident te onderzoeken. De cyberaanval werd in eer1

Nieuwe malware gebruikt Windows om Android-apparaten te infecteren

Nieuwe malware gebruikt Windows om Android-apparaten te infecteren

Een nieuwe vorm van Android-malware dringt smartphones en tablets binnen via Windows-machines. De malware infecteert in eerste instantie de Windows-machine en wacht af tot een Android-smartphone of -tablet met de computer wordt verbonden. Zodra dit gebeurt dringt de malware het mobiele apparaat binnen en nestelt zich in Android. Het gaat om de ma1