Scherpere eisen voor DigiD-wachtwoorden
De overheid heeft de eisen waaraan DigiD-wachtwoorden moeten voldoen aangescherpt. Door de nieuwe regels moeten sommige burgers hun wachtwoord aanpassen voordat zij DigiD weer kunnen gebruiken.
De nieuwe wachtwoorden mogen minimaal 8 en maximaal 32 karakters lang zijn. De wachtwoorden moeten bestaan uit minimaal één kleine letter, één hoofdletter, één cijfer en één leesteken. De nieuwe maatregelen voorkomen dat gebruikers zwakke wachtwoorden kiezen voor hun DigiD, aangezien deze relatief eenvoudig kunnen worden gekraakt.
De overheid raadt gebruikers aan een uniek wachtwoord te kiezen dat zij nog niet gebruiken bij andere online diensten. Indien een andere online dienst wordt gekraakt loopt de DigiD van burgers hierdoor geen risico.
Meer over
Lees ook
HP levert McAfee LiveSafe standaard op nieuwe HP-computers
HP gaat McAfee LiveSafe service standaard wereldwijd als ‘pre-install’ meeleveren met nieuwe consumentenpc’s en zakelijke pc’s. McAfee LiveSafe is een ‘cross-device’ beveiligingsdienst die de data, identiteitsgegevens en alle pc’s, Macs, smartphones en tablets van gebruikers beschermt. “We staan aan de vooravond van een nieuw computertijdperk, wa1
Storage-virtualisatie: nieuw wapen in strijd tegen cybercriminelen
Wanneer een DDoS-aanval op de organisatie plaatsvindt of cybercriminelen op een andere manier proberen de business-operatie van een bedrijf of overheidsorganisatie negatief te beïnvloeden, reageren veel IT-afdelingen door tal van security-tools in te zetten. Wie IT-beveiliging echter vooral vanuit oogpunt van business continuity bekijkt, komt al s1
ESET publiceert voorbeelden van scam-mails
Sommige scam-mails zijn bijna hilarisch amateuristisch. Maar andere pogingen zijn soms griezelig 'echt' en nauwelijks te onderscheiden van legitieme mails. Een mooi voorbeeld publiceert ESET op zijn website We Live Security: een mail van een Chinese firma die zich voordoet als een 'domain name registration supplier' die bedoeld is om te checken of1