Siemens opent centra die industriële installaties beschermen

Siemens eröffnet Cyber Security Operation Center zum Schutz von Industrieanlagen / Siemens opens Cyber Security Operation Centers for the protection of industrial facilities

Siemens opent een reeks Cyber Security Operation Centers (CSOC). De centra zijn gericht op het beschermen van industriële installaties en waarschuwen eigenaren voor eventuele cyberdreigingen en veiligheidsincidenten.

De CSOC’s zijn gevestigd in het Portugese Lissabon, Duitse München en Amerikaanse Milford, Ohio. Vanuit deze locaties controleren Industrial Security-specialisten van Siemens industriële installaties op mogelijke cyberbedreigingen, waarschuwen ondernemingen bij veiligheidsincidenten en coördineren de inzet van proactieve tegenmaatregelen. Deze veiligheidsmaatregelen maken deel uit van de Plant Security Services van Siemens. Hiermee wil Siemens ondernemingen in de productie- en procesindustrie beschermen tegen de voortdurend veranderende veiligheidsrisico's en helpen de beschikbaarheid van hun installaties te bewaken.

Veiligheid in automatiseringsomgevingen

De toenemende integratie van industriële infrastructuren in netwerken door trends als het Internet of Things en Industrie 4.0 vereist adequate veiligheidsmaatregelen voor automatiseringsomgevingen. Siemens speelt hierop in met de Plant Security Services. Met deze diensten helpt het bedrijf klanten bij het maken van een analyse van de veiligheidssituatie (security assessment), de implementatie van veiligheidsmaatregelen zoals firewalls of antivirusprogramma's (security implementation) tot continue, door de CSOC's zelf uitgevoerde bewaking van installaties met managed security services. Zodra een verhoogd risico wordt vastgesteld waarschuwt het centrum de klant, geeft het advies over proactieve tegenmaatregelen en coördineert het de uitvoer ervan.

De maatregelen zijn afgestemd op de ernst van het incident en de mogelijke gevolgen voor de business van de klant. Mogelijke maatregelen zijn onder andere het aanpassen van firewall-regels of het ter beschikking stellen van updates om veiligheidstekortkomingen te verhelpen. Daarnaast biedt Siemens forensische analyse van veiligheidsincidenten. Op deze wijze kunnen ondernemingen rapportages opstellen die voldoen aan internationale normen, zoals ISO 27002 of IEC 62443 en wettelijke voorschriften. Ook krijgen de ondernemingen hierdoor een helder overzicht van de veiligheidsstatus van hun installaties.

Producten van Intel Security

Voor de Plant Security Services gebruikt Siemens producten van haar partner Intel Security, waaronder McAfee VirusScan, McAfee Application Control, McAfee ePolicy Orchestrator (ePO) en McAfee Enterprise Security Manager met Security Information en Event Management.

Lees ook
Hackers stelen 49.000 creditcards

Hackers stelen 49.000 creditcards

Cybercriminelen hebben met de malware ChewBacca de gegevens van maar liefst 49.000 credticardnummers weten te bemachtigen. De hackers hebben in ieder geval in de Verenigde Staten, Canada, Rusland en Australië toegeslagen. De cyberaanval is ontdekt door het beveiligingsbedrijf RSA, die de hack heeft gemeld bij de Amerikaanse FBI. ChewBacca is een1

Nieuwe beveiligingsopties voor zakelijke gebruikers in BlackBerry OS 10 en BES10

BlackBerry heeft een nieuwe beveiligingsmethode toegepast aan de BlackBerry OS 10-besturingssysteem. Gebruikers kunnen voortaan door een cijfer naar de juiste locatie op een foto te slepen hun telefoon ontgrendelen. Niet alleen is de nieuwe beveiligingsmethode gebruiksvriendelijker, de methode komt ook de beveiliging van het mobiele besturingssysteem ten goede. De beheeroplossing BlackBerry Enterprise Services (BES) 10 ondersteunt in BYOD-modus nu ook Android- en iOS-apparaten. Een gebruiker krijgt zodra hij zijn BlackBerry wilt ontgrendelen een zelf gekozen foto te zien. Op deze foto wordt1

Cegeka en DataExpert werken samen aan betere fraudebestrijding

Cegeka en DataExpert werken samen aan betere fraudebestrijding

ICT-dienstverlener Cegeka en forensisch & analyse specialist DataExpert gaan samenwerken om financiële, fiscale en sociale fraude beter te bestrijden. Daarmee wordt ingespeeld op de toenemende problematiek in dit kader: organisaties uit de financiële sector verliezen gemiddeld 5% van hun omzet door fraude. In Nederland bedraagt het verlies jaa1