SoftBank steekt 100 miljoen dollar in AI security startup Cybereason
SoftBank investeert 100 miljoen dollar in Cybereason. Deze security startup zet kunstmatige intelligentie (AI) in om inbraken op bedrijfsnetwerken sneller op te sporen.
Dit meldt een anonieme bron tegenover Bloomberg. Cybereason is een Israëlisch bedrijf dat is opgezet door enkele voormalig leden van de Israëlische militaire inlichtingendienst Unit 8200. Door AI in te zetten om aanvallers op te sporen kan de technologie van Cybereason cyberaanvallen sneller detecteren. Dit is volgens Chief Executive officer Lior Div noodzakelijk, aangezien cybercriminelen steeds agressiever en behendiger te werk gaan.
100 miljoen dollar
De 100 miljoen dollar die SoftBank in Cybereason investeert is afkomstig uit eigen zak, en niet van het Vision Fund. Bij dit eind 2016 aangekondigde investeringsfonds ter waarde van 93 miljard dollar zijn onder andere Apple, Qualcomm en het Saudi-Arabische Public Investment Fund betrokken.
Cybereason is overigens zeker niet het enige bedrijf dat werkt aan oplossingen waarbij AI wordt ingezet om cyberaanvallen en -aanvallers te detecteren. Zo werken ook het Britse Darktrace, het Amerikaanse Cylance en het Israëlische Hexadite aan dergelijke oplossingen.
Meer over
Lees ook
DNSSEC-beveiliging van ruim de helft van de .nl-domeinen niet op orde
Het is slecht gesteld met de DNSSEC-beveiliging van Nederlandse domeinnamen. Op dit moment is 46% van alle .nl-domeinen voorzien van een digitale handtekening. Vooral in de bankensector (6%) en bij de ISP’s (22%) blijft de beveiliging van domeinnamen met DNSSEC achter. Overheden hebben daarentegen in de afgelopen drie jaar een grote stap gemaakt.1
Malafide access points aangetroffen op RSA Conference
Op de RSA Conference zijn meerdere malafide access points aangetroffen. Verschillende bezoekers hebben met de access points verbinding gemaakt, waardoor hun dataverkeer mogelijk is afgeluisterd. Dit heeft de leverancier van onder andere pentesting software Pwnie Express bekend gemaakt op de RSA Conference. Het bedrijf heeft op de RSA Conference a1
Digitale stemwijzers verbeteren beveiliging na waarschuwing Autoriteit Persoonsgegevens
Onlangs bleek al dat StemWijzer zijn beveiliging niet op orde had, waardoor partijvoorkeuren van gebruikers enige tijd zichtbaar waren. Nu blijkt dat ook andere digitale stemwijzers voor de verkiezingen van 15 maart de fout in gaan. Zo blijken 14 van de 24 onderzochte interactieve stemhulpen geen gebruik te maken van een beveiligde verbinding. De1