Sophos maakt versleuteling platformonafhankelijk

sophossafeguardencryption

Sophos introduceert SafeGuard Encryption 6.1. De oplossing stelt eindgebruikers en It-beheerders in staat veilig data uit te wisselen tussen Windows-systemen, Mac-computers en mobiele apparaten. Versie 6.1 van de oplossing centraliseert encryptie, waardoor apparaten ongeacht hun locatie altijd goed beveiligd zijn.

SafeGuard Encryption 6.1 ondersteunt native encryptie van Apple (Apple FileVault 2) en Microsoft (BitLocker). Sophos stelt dat zijn oplossing hierdoor maar liefst zeven maal sneller schijven kan versleutelen dan vergelijkbare producten. De opstarttijd zou tot drie keer sneller zijn dan die van alternatieve producten.

Versleutelen vanuit één console

Data op alle soorten apparaten kan met behulp van Sophos SafeGuard Encryption 6.1 worden versleuteld vanuit één centraal console. De versleuteling wordt hierdoor compatibel met andere platformen. Zo kan een Windows-gebruiker via de cloud versleutelde data delen met een Mac-gebruiker. Alleen geautoriseerde gebruikers krijgen toegang tot de data.

“Professionals raken eraan gewend hun werkzaamheden op een variëteit aan pc’s en handhelds en op verschillende besturingssystemen te kunnen doen. Het verheugt ons dat wij ze daarin met SafeGuard Encryption 6.1 van dienst kunnen zijn”, zegt Pieter Lacroix, managing director Benelux bij Sophos. “Zij kunnen dat bovendien doen zonder tijd- of productiviteitsverlies. Met SafeGuard Encryption 6.1 biedt Sophos organisaties encryptie waarin de data centraal staat.”

Lees ook
Van phishing verdachte student wordt toch uitgeleverd aan VS

Van phishing verdachte student wordt toch uitgeleverd aan VS

De 24-jarige Vietnamese student die wordt verdacht in een grote phishingzaak wordt toch door Nederland aan de Verenigde Staten (VS) uitgeleverd. Dit heeft het gerechtshof in Den Haag betaald. De student is verdachte in een grootschalige phishingzaak waarbij cybercriminelen maar liefst 788.000 euro wisten buit te maken. Daarnaast wordt de man ook v1

Actiegroep wil watertoevoer naar NSA-datacenter stilleggen

Actiegroep wil watertoevoer naar NSA-datacenter stilleggen

De spionagepraktijken van de Amerikaanse geheime dienst NSA hebben niet alleen in Europa, maar zeker ook in de Verenigde Staten (VS) voor veel ophef gezorgd. Een groep Amerikaanse actievoerders probeert de cyberspionage van de NSA via de juridische weg te dwarsbomen. De actiegroep wil de watertoevoer naar een datacenter van de NSA stopleggen, waar1

Hackers hebben 600 e-mailaccounts van Duitse overheid in handen

Hackers hebben 600 e-mailaccounts van Duitse overheid in handen

De Duitse overheid is slachtoffer geworden van cybercriminelen. Hackers hebben de wachtwoorden van meer dan 600 e-mailaccounts van de Duitse overheid in handen. Onder andere 17 e-mailaccounts van Bondsdagleden zijn gekraakt. Dit meldt Der Spiegel op basis van informatie van het Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik (BSI). Het BSI wa1