Syrische hackers proberen DNS van Facebook.com te wijzigen

hacker

De hackersgroep Syrian Electronic Army (SEA) hebben in de nacht van woensdag op donderdag geprobeerd de Domain Name System (DNS)-instellingen van Facebook.com te wijzigen. De hackers wilde hierdoor bezoekers omleiden naar een eigen website. De aanval is tijdig ontdekt endoor de DNS-aanbieder afgeslagen.

Facebook maakt gebruik van de DNS-aanbieder MarktMonitor. De hackers wisten zichzelf toegang te geven tot een beheerderspaneel van het bedrijf en konden via deze web de DNS-instellingen van Facebook.com wijzigen. Het SEA meldt op Twitter dat het wijzigen van de instellingen is gelukt, maar te veel tijd in beslag heeft genomen. Hierdoor is de cyberaanval opgemerkt door MarktMonitor, die de aanval vervolgens wist af te slaan.

De aanval is opgemerkt door beveiligingsonderzoeker Graham Cluley, die dieper in de zaak is gedoken. MarktMonitor blijkt direct actie te hebben ondernomen om toekomstige aanvallen te voorkomen. Het beheerderspaneel waar het SEA toegang tot heeft verkregen is direct offline gehaald.

Lees ook
Haven van Barcelona verbetert beveiliging en technologische efficiency
met behulp van Genetec

Haven van Barcelona verbetert beveiliging en technologische efficiency met behulp van Genetec

De haven van Barcelona implementeert Genetec Security Center, waarmee het videobewaking, toegangscontrole, inbraak-detectie en andere technologieën integreert in één enkel geünificeerd platform

Cloudflare levert meer realtime informatie over cyberdreigingen

Cloudflare levert meer realtime informatie over cyberdreigingen

Cloudflare introduceert het Cloudforce One-platform voor informatie over cyberdreigingen. Dit platform biedt realtime informatie over cyberaanvallen die op het internet plaatsvinden, gebaseerd op de telemetrie van Cloudflare’s wereldwijde netwerk, om beveiligingsteams te helpen meer voor elkaar te krijgen met dezelfde middelen.

RDI en NCSC organiseren IACS en Cybersecurity congres

RDI en NCSC organiseren IACS en Cybersecurity congres

Op dinsdag 15 april organiseren de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) en het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC), in samenwerking met de IACS-coalitie, een congres over cybersecurity bij operationele technologieën (OT).