Syrische hackers proberen DNS van Facebook.com te wijzigen

hacker

De hackersgroep Syrian Electronic Army (SEA) hebben in de nacht van woensdag op donderdag geprobeerd de Domain Name System (DNS)-instellingen van Facebook.com te wijzigen. De hackers wilde hierdoor bezoekers omleiden naar een eigen website. De aanval is tijdig ontdekt endoor de DNS-aanbieder afgeslagen.

Facebook maakt gebruik van de DNS-aanbieder MarktMonitor. De hackers wisten zichzelf toegang te geven tot een beheerderspaneel van het bedrijf en konden via deze web de DNS-instellingen van Facebook.com wijzigen. Het SEA meldt op Twitter dat het wijzigen van de instellingen is gelukt, maar te veel tijd in beslag heeft genomen. Hierdoor is de cyberaanval opgemerkt door MarktMonitor, die de aanval vervolgens wist af te slaan.

De aanval is opgemerkt door beveiligingsonderzoeker Graham Cluley, die dieper in de zaak is gedoken. MarktMonitor blijkt direct actie te hebben ondernomen om toekomstige aanvallen te voorkomen. Het beheerderspaneel waar het SEA toegang tot heeft verkregen is direct offline gehaald.

Lees ook
Kingston lanceert beveiligde USB-stick met USB 3.0-ondersteuning

Kingston lanceert beveiligde USB-stick met USB 3.0-ondersteuning

Kingston lanceert de DataTraveler Locker+ G3 USB 3.0 Flash drive. De nieuwste generatie van de DataTraveler Locker+ G3 biedt dankzij USB 3.0 hogere datasnelheden dan zijn voorganger. De USB-sticks van Kingston zijn beveiligd met een wachtwoord en is voorzien van hardware die alle opgeslagen data automatisch versleuteld. Gebruikers kunnen hierdoor1

Rechter oordeelt over nalatigheid bij fraude met internetbankieren

Rechter oordeelt over nalatigheid bij fraude met internetbankieren

De nieuwe uniforme veiligheidsregels voor online bankieren moeten duidelijkheid geven. Financieel consulent Peter Beszelsen waarschuwde echter in een column in De Telegraaf dat slachtoffers van fraude met internetbankieren voortaan zelf moeten bewijzen dat zij zich aan de regels van banken hebben gehouden. Minister van Financiën Jeroen Dijsselbloe1

Best practices helpen privé-apparaten veilig op de werkvloer te gebruiken

Best practices helpen privé-apparaten veilig op de werkvloer te gebruiken

Microsoft lanceert een reeks best practices voor werknemers die hun privé-apparaten op de werkvloer willen gebruiken. Het bedrijf adviseert onder andere alleen legitieme apps en software te gebruiken die afkomstig is van betrouwbare bronnen. Het meenemen van privé-apparaten naar de werkvloer, wat ook wel Bring Your Own Device (BYOD) wordt genoemd1