‘Updatemechanisme van Lenovo computer kan gekaapt worden’

hacker2

Het updatemechanisme van Lenovo computers blijkt te kunnen worden misbruikt door cybercriminelen. Aanvallers kunnen het mechanisme kapen om vervolgens eigen software op de machine te laten installeren, met alle gevolgen van dien.

Dit melden onderzoekers van IOActive. De software die standaard op Lenovo-machines aanwezig blijkt verschillende beveiligingsgaten te bevatten. Het meest ernstige gat geeft aanvallers de mogelijkheid het updatemechanisme van de software te kapen. Door gebruik te maken van nagemaakte certificaten kan het systeem om de tuin worden geleid, waarna de machine niet in staat is een legitieme update van een malafide update te onderscheiden.

Man-in-the-middle aanval

De onderzoekers waarschuwen dat dergelijke malafide updates eenvoudig kunnen worden verspreid via een man-in-the-middle aanval. Hierbij zet een cybercrimineel een malafide WiFi-netwerk op in bijvoorbeeld een café of restaurant. Nadat Lenovo-gebruikers met dit netwerk verbinding maken kan de aanval worden gestart en het updatemechanisme op de machines worden gekaapt.

Lenovo heeft inmiddels een patch uitgebracht waarmee de beveiligingsgaten worden gedicht. Deze update moet handmatig worden geïnstalleerd om misbruik van het updatemechanisme te voorkomen.

Lees ook
Genetec breidt flexibele toegangscontrole voor offline omgevingen uit voor cloud-, on-premises en hybride implementaties

Genetec breidt flexibele toegangscontrole voor offline omgevingen uit voor cloud-, on-premises en hybride implementaties

Steeds meer organisaties moderniseren hun fysieke beveiligingssystemen. Dan bestaat de kans dat ze tegen een uitdaging aanlopen: toegangsoplossingen zonder continue netwerkverbinding sluiten vaak niet aan op bredere cloudstrategieën. Hierdoor moeten organisaties concessies doen op het gebied van flexibiliteit, veerkracht en leverancierskeuze.

TA4922: de vermoedelijke Chinese criminele organisatie breidt zich wereldwijd uit

TA4922: de vermoedelijke Chinese criminele organisatie breidt zich wereldwijd uit

TA4922 voert momenteel meer unieke campagnes uit dan elke andere cybercriminele actor in de dreigingsdata van Proofpoint. Dit wijst op een hoog operationeel tempo, een breed scala aan lokmiddelen en meerdere doelstellingen

Proofpoint lid Europol EC3’s adviesgroep voor internetveiligheid

Proofpoint lid Europol EC3’s adviesgroep voor internetveiligheid

Proofpoint is toegelaten als lid van Europol's European Cybercrime Centre (EC3) Advisory Group on Internet Security (AGIS). De groep levert strategische expertise, inlichtingen en operationele inzichten.