Weinig vertrouwen in de beveiliging van clouddiensten

cloud-groot

IT-beslissers hebben maar weinig vertrouwen in de beveiliging van clouddiensten en -applicaties. 76% van de beslissers ziet beveiliging als grootste zorg rond cloud computing. 49% stelt zelfs erg tot extreem bezorgd te zijn over de veiligheid van clouddiensten en -applicaties. Dit is 10% meer dan in 2012.

Dit blijkt uit onderzoek van BT. De grote zorgen over beveiliging weerhouden IT-beslissers er echter niet van gebruik te maken van de cloud. 70% van de respondenten geeft aan gebruik te maken van cloudopslag en webapplicaties. 50% van de IT-beslissers blijkt gebruik te maken van consumentgerichte applicaties in plaats van zakelijke cloudapplicaties. Dit is met het oog op de zorgen over beveiliging opvallend. Consumentgerichte clouddiensten zijn doorgaans namelijk minder goed beveiligd dan zakelijke tegenhangers.

Te duur en weinig toevoegingen

De reden dat IT-beslissers consumentgerichte clouddiensten boven zakelijke cloudapplicaties verkiezen is tweeledig. 48% van de respondenten geeft aan voor consumentenoplossingen te kiezen aangezien zakelijke clouddiensten te duur zijn. 44% is daarnaast van mening dat consumentenoplossing net zo effectief zijn. Zakelijke toepassingen zouden dan ook niets toevoegen.

De zorgen over de beveiliging van de cloud blijken niet geheel onterecht. 26% van de respondenten geeft aan in het verleden met een datalek te maken te hebben gehad waarvan de schuld deels bij de cloudprovider lag. 41% van de respondenten stelt dat clouddiensten van nature nou eenmaal onveilig zijn.

Lees ook
Commvault breidt Identity Resilience-uit met detecteren, vastleggen en verhelpen van dreigingen in Active Directory

Commvault breidt Identity Resilience-uit met detecteren, vastleggen en verhelpen van dreigingen in Active Directory

Commvault, aanbieder van oplossingen die cyberweerbaarheid en databescherming naar hybride clouds brengen, heeft zijn Identity Resilience-aanbod uitgebreid. Aanvullende integratie van mogelijkheden voor het herstel van Active Directory-forests met Cleanroom Recovery tilt de herstelgereedheid naar een hoger niveau

Proofpoint rapport: GenAI-adoptie, datagroei en risico’s van binnenuit komen samen en zorgen voor grote datasecurity-uitdagingen

Proofpoint rapport: GenAI-adoptie, datagroei en risico’s van binnenuit komen samen en zorgen voor grote datasecurity-uitdagingen

Bijna de helft van de respondenten van het onderzoek noemt wildgroei van data in cloud- en hybride-omgevingen als belangrijkste zorg, 44% geeft toe onvoldoende zicht te hebben op het gebruik van GenAI

ISACA Risk Event 2025

ISACA Risk Event 2025

Het ISACA Risk Event is sinds 2017 een jaarlijks congres in Nederland dat professionals in IT-risico, cybersecurity, governance en audit samenbrengt. Sinds de oprichting is het uitgegroeid tot een van de leidende platforms voor digitaal vertrouwen en veerkracht in het land.