Wibu-Systems introduceert security module voor industriële IoT-apparatuur
Wibu-Systems presenteert op de Embedded World beurs (hal 4, stand 540) CmASIC, de nieuwe generatie applicatiespecifieke security module gericht op intelligente toepassingen. CmASIC biedt producenten van intelligente apparaten een pasklare oplossing voor de beveiliging tegen cyberaanvallen en reverse engineering op het eindpunt van een IoT omgeving.
Door vanaf het eerste ontwerp beveiliging in te bouwen, kunnen apparatenbouwers hun IoT-oplossingen beschermen tegen ongeoorloofd gebruik of inbreuk op intellectuele eigendommen, waaronder software voor de besturing van processen. Elk eindapparaat binnen een IoT netwerk kan met behulp van een CmASIC module onder alle omstandigheden en op elk moment worden geïdentificeerd. Gevoelige data zoals encryptie sleutels, productiegegevens, configuratie instellingen wordt veilig bewaard op de CmASIC. De gangbare standaarden voor de symmetrische en asymmetrische beveiligingsleutels (128-bit AES, SHA-256, 2048-bit RSA of 224-bit ECC) zijn opgeslagen in het vaste geheugen van de Infinion chip, die voldoet aan de CC EAL 5+, FIPS 140-2 en EMVC0 certificeringnormen. De beveiligingscontroller kan werken met bedrijfstemperaturen die liggen tussen -40° C tot +105° C, waarmee deze geschikt is voor gebruik in industriële toepassingen.
Het integreren van de CmASIC met andere componenten binnen de behuizing van een willekeurig apparaat is eenvoudig dankzij het compacte VQFN-32 5x5 mm chippakket. Hierop zijn zowel een USB-aansluiting als een SPI-interface voor energiezuinige apparaten aanwezig. De CmASIC is te gebruiken met alle gangbare besturingsystemen die het CodeMeter beveiliging en registratiesysteem voor softwarelicenties ondersteunen. Het gaat hierbij om Windows, Linux, macOS voor PCs, Embedded Linux, Windows Embedded for embedded systems, Linux RT, VxWorks, QNX for RTOS, CODESYS, B&R en Rockwell voor PLCs.
Meer over
Lees ook
Defensie koopt Zweedse beveiligde telefoons
Het ministerie van Defensie koopt een onbekend aantal beveiligde telefoons van het Zweedse bedrijf Sectra. Het gaat om de Sectra Tiger 7401, dat zowel spraak- als datacommunicatie beschermt tegen afluisteren. Ook heeft defensie een optie genomen op een app die sms- en telefoonverkeer kan versleutelen. Defensie overweegt de Panthon-app aan te schaf1
Fors minder fraude met internetbankieren
De hoeveelheid fraude met internetbankieren is afgelopen jaar flink afgenomen. Desondanks zorgde de fraude in 2013 nog altijd voor de schadepost van maar liefst bijna 10 miljoen euro. Dit blijkt uit cijfers van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB). De NVB maakt bekend dat er in de eerste zes maanden van 2013 voor 4,2 miljoen euro is gefraude1
Nieuwe webbrowser draait volledig in sandbox
Een nieuwe webbrowser biedt aanzienlijk meer veiligheid tijdens het surfen dan traditionele browser. Silo is een browser die volledig in een sandbox draait. De webbrowser is hierdoor volledig geïsoleerd, waardoor de computer van de gebruiker niet geïnfecteerd kan worden. Silo is ontwikkeld door Authentic8 en is bedoeld om gebruikers een 'steriele1



