Avast blijft Windows XP tot 2017 ondersteunen

Avast maakt bekend Windows XP in ieder geval tot 2017 te blijven ondersteunen en modules gaat ontwikkelen die misbruik van kwetsbaarheden moet tegengaan. Hiermee schiet het beveiligingsbedrijf Windows XP-gebruikers die niet willen overstappen naar een nieuwere Windows-versie te hulp.

Microsoft stopt op 8 april met de ondersteuning van Windows XP. Hierdoor verschijnen er geen beveiligingsupdates meer voor kwetsbaarheden in het besturingssysteem die vanaf die datum worden ontdekt. Hackers zouden deze beveiligingsgaten dan ook ongehinderd kunnen misbruiken om Windows XP-gebruikers aan te vallen.

Misbruik van kwetsbaarheden

De modules van Avast moeten Windows XP-gebruikers beschermen tegen dergelijke cyberaanvallen. De modules worden tenminste de komende drie jaar door Avast ondersteunt. Windows XP-gebruikers zouden hierdoor dus in relatieve veiligheid van internet gebruik kunnen blijven maken.

Dit blijkt niet onbelangrijk te zijn. Eigen onderzoek van Avast wijst uit dat maar liefst 30 procent van alle gebruikers wereldwijd in januari 2014 nog steeds Windows XP gebruikte. De database van Avast toont aan dat van de 211 miljoen Avast-gebruikers 23,6 procent op dit moment Windows XP gebruikt.

'Gebruik Google Chrome'

Avast adviseert gebruikers die niet kunnen upgraden in ieder geval over te stappen naar Google Chrome. Chrome is volgens Avast de meest veilige webbrowser. Google heeft daarnaast aangekondigd met Chrome Windows XP voorlopig te blijven ondersteunen.

Lees ook
Fortinet vernieuwt SecOps-platform met unified SOC, AI-innovaties en sterkere endpoint-beveiliging

Fortinet vernieuwt SecOps-platform met unified SOC, AI-innovaties en sterkere endpoint-beveiliging

Fortinet, lanceert nieuwe ontwikkelingen binnen zijn Security Operations-platform (SecOps). Het bedrijf introduceerde onder andere nieuwe AI-mogelijkheden, een eerste versie van FortiSOC, extra managed services en verbeterde beveiliging voor apparaten via FortiEndpoint.

ProRail zet oplossingen van Genetec in voor optimale beveiliging van treinsporen, stations en emplacementen

ProRail zet oplossingen van Genetec in voor optimale beveiliging van treinsporen, stations en emplacementen

Genetec Inc. ontsluit de 7.000 beveiligingscamera’s van ProRail om incidentenmanagement snel en soepel te laten verlopen. ProRail beheert en ontwikkelt het Nederlandse spoorwegnet; het is verantwoordelijk voor de bouw, het onderhoud en de veiligheid van het spoor, evenals het operationeel houden van ongeveer 400 stations.

Proofpoint lanceert Proofpoint Partner Network voor het versnellen van groei en winstgevendheid van partners

Proofpoint lanceert Proofpoint Partner Network voor het versnellen van groei en winstgevendheid van partners

Proofpoint lanceert het Proofpoint Partner Network. Dit is een verbeterd partnerprogramma dat partners wereldwijd helpt bij het sneller groeien, het versterken van hun marges en het leveren van meerwaarde aan hun klanten. Het programma speelt in op de ontwikkelingen waarbij cyberdreigingen zich steeds meer richten op mensen, data en AI-gestuurde w1