Beveiligingsonderzoeker: 'Amazon levert cloudserver met verouderd en kwetsbaar besturingssysteem'

Amazon Web Services zit vol met kwetsbaarheden. Dit stelt althans onderzoekers van beveiligingsbedrijf Bkav na klachten van één van zijn klanten. De servers die Amazon aan deze klant heeft geleverd blijken op een verouderde versie van Windows Server, die al jaren niet meer is geüpdatet.
De zaak kwam aan het rollen nadat een klant van Amazon ontdekte dat zijn server was geïnfecteerd met malware. Dit terwijl de klant de antimalware-oplossing van Bkav gebruikte om dit te voorkomen. De klant vroeg opheldering aan Bkav, die de servers van Amazon besloot te onderzoeken.
Lange tijd niet geüpdatet
Dit onderzoek toont aan dat de servers die Amazon aan de klant van Bkav heeft geleverd draaien op Windows Server 2003. Het besturingssysteem van de servers was voor het laatste geüpdatet in oktober 2009, wat betekent dat allerlei bekende beveiligingsgaten dus nog wagenwijd open stonden. De aanvallers hebben vermoedelijk van deze gaten misbruik gemaakt om de malware op de cloudservers te installeren.
Het probleem blijkt zich echter niet alleen voor te doen bij Amazon Web Services, maar ook bij andere cloudleverancier. Bkav onderwierp een aantal concurrenten aan een test en ontdekte dat HP Public Cloud servers levert die voor het laatst in juli 2013 zijn geüpdatet. Ook de Amerikaanse cloudprovider GoGrid gaat de fout in. Deze provider zou servers leveren die voor het laatste zijn geüpdatet in april 2012. Beide bedrijven hadden de auto-update functie van Windows uitgeschakeld.
Microsoft Windows Azure
Ook Microsoft Windows Azure Platform werd aan een test ontworpen. Microsoft blijkt de enige partij die zijn die niet de fout in gaat. Het bedrijf heeft de auto-update functie van Windows gewoon ingeschakeld, waardoor het besturingssysteem van gebruikte servers volledige up-to-date is.
Meer over
Lees ook
Tesorion kiest Passguard als partner: eerste MSSP met infostealer-monitoring
Cybersecuritydienstverlener Tesorion heeft Passguard aangesteld als specialistische partner voor het detecteren van met infostealers geïnfecteerde apparaten en de daarbij buitgemaakte sessies. Daarmee positioneert Tesorion zich als de eerste Nederlandse managed security service provider (MSSP) die infostealer-monitoring expliciet.
"Prominente cyberdreiging gaat tegen trend in en toont consistentie"
Het dreigingslandschap onderging het afgelopen jaar veel veranderingen op het gebied van gedrag, doelwitten en malwaregebruik. Veel dreigingsactoren zijn hiermee verdwenen. TA584 gaat tegen deze trend in en vertoont juist consistentie in gedragspatronen en het soort doelwitten.
Fortinet breidt FortiCNAPP uit met contextuele informatie over het netwerk, data en de runtime-lagen
Verbeteringen combineren informatie over de aanwezige netwerkbeveiliging, native Data Security Posture Management (DSPM)-technologie en runtime-validatie, zodat security-teams risico’s rond de beveiliging van de cloud op prioriteit kunnen indelen



