Hackers kunnen zonder toestemming meekijken met webcams, IP-camera's en babymonitors

foscamfi8904w

Diverse webcams, IP-camera's en babymonitors van de Chinese fabrikant Foscam bevatten een ernstig lek. Iedereen die in het bezit is van het IP-adres van één van deze apparaten kan de videobeelden die de apparaten maken bekijken. Het videomateriaal kan ook worden opgenomen.

De bug is aan het licht gekomen op het supportforum van Foscam. Beveiligingsonderzoeker Brian Krebs beschrijft het lek in een blogpost. Zodra een gebruiker videobeelden van een webcam, IP-camera of babymonitor van Foscam wil bekijken moet een gebruikersnaam en wachtwoord in worden gevoerd. Daadwerkelijk iets invullen blijkt echter helemaal niet noodzakelijk. In de meeste gevallen kan de gebruiker zonder iets in te vullen op 'ok' klikken, waarna de videobeelden worden geladen.

De supportafdeling van Foscam bevestigt tegenover Krebs het bestaan van de bug. Het lek zou aanwezig zijn in MJPEG camera's die gebruik maken van firmwareversie .54. Het zou gaan om de modellen FI8904W, FI8905E, FI8905W, FI8906W, FI8907W, FI8909W, FI8910E, FI8910W, FI8916W, FI8918W en FI8919W. Het bedrijf werkt aan een nieuwe firmware die het probleem moet oplossen. Versie .55 van de firmware is naar verwachting deze maand nog beschikbaar.

Lees ook
Proofpoint sluit zich aan bij Wiz Integration Network (WIN) voor sterkere Cloud Data Security

Proofpoint sluit zich aan bij Wiz Integration Network (WIN) voor sterkere Cloud Data Security

Proofpoint, Inc., kondigt de algemene beschikbaarheid van een integratie tussen zijn Data Security Posture Management (DSPM)-oplossing en Wiz, een leider in cloudsecurity. Proofpoint DSPM en Wiz’s Cloud Native Application Protection Platform vullen elkaar naadloos aan.

Genetec voegt functionaliteiten toe aan Security Center SaaS

Genetec voegt functionaliteiten toe aan Security Center SaaS

Genetec Inc. voegt functionaliteiten toe aan Security Center SaaS. Security Center SaaS unificeert camerabewaking, toegangsbeheer, forensische onderzoekstools, intrusion bewaking, automatisering en andere geavanceerde mogelijkheden binnen één oplossing.

Genetec breidt Genetec Cloudrunner uit met nieuwe mapping tools die onderzoeksprocessen versnellen

Genetec breidt Genetec Cloudrunner uit met nieuwe mapping tools die onderzoeksprocessen versnellen

Genetec Inc.heeft geavanceerde kaart functionaliteit toegevoegd aan zijn voertuiggerichte onderzoekssysteem Genetec Cloudrunner™.  De nieuwe functies zijn Report Map en Device Map. Deze bieden securityteams en opsporingsambtenaren de mogelijkheid om gegevens van systemen voor automatische nummerplaatherkenning te visualiseren in een intuïtieve kaa1