Ondernemers zijn regelmatig slachtoffer van phishingaanvallen

Ondernemers zijn met regelmaat doelwit van cybercriminelen. Vooral phishing komt veel voor. Maar liefst 1 op de 5 ondernemers blijkt slachtoffer te zijn geworden van een phishingaanval.
Dit blijkt uit onderzoek van Unizo, een Belgische ondernemersorganisatie, onder 695 ondernemers. 4 op de 10 ondervraagde ondernemers geeft aan met cybercrime te maken te hebben gehad. Naast phishing komen ook andere vormen van cybercrime regelmatig voor. Zo geeft 1 op de 7 ondernemers aan dat hun website of database is gehackt. 6,2 procent van de ondernemers stelt problemen te hebben gehad met internetbankieren.
Unizo stelt dat ondernemers eenvoudige en aantrekkelijke doelwitten zijn voor cybercriminelen. Veel informatie over ondernemers is immers eenvoudig op internet te vinden. Denk hierbij aan contactgegevens en achtergrond informatie. Voor cybercriminelen is het dus eenvoudig een goed beeld te vormen van hun doelwit, wat ondernemers een makkelijk doelwit maakt.
Meer over
Lees ook
Ruim de helft van gemeentelijke webapplicaties draait op Amerikaanse cloudinfrastructuur
59,2 procent van de webapplicaties die door Nederlandse gemeenten wordt gebruikt, draait op infrastructuur van Amerikaanse cloudproviders. Dat blijkt uit onderzoek van MindYourPass op basis van geanonimiseerde metingen van daadwerkelijk inloggedrag.
"Prominente cyberdreiging gaat tegen trend in en toont consistentie"
Het dreigingslandschap onderging het afgelopen jaar veel veranderingen op het gebied van gedrag, doelwitten en malwaregebruik. Veel dreigingsactoren zijn hiermee verdwenen. TA584 gaat tegen deze trend in en vertoont juist consistentie in gedragspatronen en het soort doelwitten.
Fortinet breidt FortiCNAPP uit met contextuele informatie over het netwerk, data en de runtime-lagen
Verbeteringen combineren informatie over de aanwezige netwerkbeveiliging, native Data Security Posture Management (DSPM)-technologie en runtime-validatie, zodat security-teams risico’s rond de beveiliging van de cloud op prioriteit kunnen indelen



