Persoonlijke gegevens van 50 miljoen Turken uitgelekt

privacy-prive-private-marmit

Persoonlijke gegevens van bijna 50 miljoen Turken zijn uitgelekt bij een grootschalig datalek. Onder andere om namen, adressen, geboorteplaatsen, geboortedata en identificatienummers (burgerservicenummers) zijn uitgelekt.

De data is door cybercriminelen op internet gepubliceerd. Associated Press heeft de proef op de som genomen en heeft tien identificatienummers van Turkse burgers gecontroleerd. Acht hiervan bleken te kloppen.

‘Sommige data stamt uit 2008’

Het is niet duidelijk waar de informatie is buitgemaakt. De Turkse overheid stelt dat de data in 2010 is gestolen. Wired stelt dat sommige data zelfs uit 2008 staat. De data zou tot nu toe echter nog niet onversleuteld op internet zijn gepubliceerd, wat nu wel het geval is.

Bij de gepubliceerde data hebben de daders een bericht geplaatst waarmee zij de Turkse overheid lijken uit te dagen. De boodschap luidt: “Wie had gedicht dat achterhaalde ideologieën, vriendjespolitiek en opkomend religieus extremisme in Turkije zou leiden tot een afbrokkelende en kwetsbare technische infrastructuur?”

Database van nationale politie

Het is de tweede keer in korte tijd dat Turkije wordt getroffen door een groot datalek. In februari publiceerde de hackersgroep Anonymous 18GB aan gevoelige data uit een database die is buitgemaakt bij de Turkse nationale politie.

Lees ook
Instanties verstoren populair phishingplatform

Instanties verstoren populair phishingplatform

De infrastructuur van Tycoon 2FA werd verstoord in samenwerking met particuliere en publieke partners, waaronder Proofpoint, Microsoft, Europol, Cloudflare, Coinbase, Crowell, eSentire, Health-ISAC, Intel 471, Resecurity, The Shadowserver Foundation, SpyCloud en TrendAI.

Identiteitsfraude en misbruik van adminrechten behoren tot de grootste cyberrisico’s voor organisaties

Identiteitsfraude en misbruik van adminrechten behoren tot de grootste cyberrisico’s voor organisaties

Identiteitsfraude en misbruik van adminrechten behoren tot de belangrijkste cyberrisico’s voor organisaties, volgens Barracuda’s Managed XDR Global Threat Report (link). Eerdere cijfers lieten al zien dat firewalls een kritiek aanvalspunt zijn. Het rapport laat ook zien welke tactieken aanvallers gebruiken om binnen te dringen en hun mogelijkheden1

Orange Cyberdefense: Snelle melding cruciaal in internationale aanpak cybercrime

Orange Cyberdefense: Snelle melding cruciaal in internationale aanpak cybercrime

Opsporingsdiensten pakken cybercriminelen vaker en gerichter aan dan ooit. Dat blijkt uit de analyse van ruim 500 internationale acties tegen cybercrime in de Security Navigator 2026 van Orange Cyberdefense. De uitkomsten werden besproken tijdens een internationaal webinar met Europol,