‘Apparaten vormen zwakke plek in beveiliging van bedrijven’
Apparaten blijken een zwakke plek te zijn in de beveiliging van het Nederlandse bedrijfsleven. 29 procent van de Nederlandse bedrijven heeft in 2015 met een beveiligingsprobleem te kampen gehad dat verband hield met bedrijfshardware zoals smartphones of computers.
Dat blijkt uit onderzoek van Redshift Research in opdracht van technologiebedrijf HP. Slechts 24 procent van de ondervraagden heeft het volledige vertrouwen in de beveiliging die apparaten bieden. 83 procent van de IT-beslissers vindt de beveiliging van hun apparaten een klein tot groot probleem. Minder dan de helft van de bedrijven heeft een zogenaamde BYOD-beleid, een beleid voor werknemers die hun privéapparaten meenemen naar kantoor.
“Doordat werknemers steeds vaker mobiele apparaten zoals smartphones of notebooks meenemen van het werk is bedrijfsgevoelige informatie kwetsbaarder geworden voor criminelen. Bovendien zijn bedrijven gevoelig voor cybercriminelen doordat bijna alle apparaten toegang hebben tot het bedrijfsnetwerk”, aldus Hjalmar van Veen, General Manager Personal Systems bij HP Inc. Nederland. “Alle wachtwoorden van een apparaat dat kwijtgeraakt of gestolen is, moeten zo snel mogelijk worden gewijzigd. Ook de wachtwoorden van gekoppelde accounts van bedrijfsprogramma’s moeten snel veranderd worden.”
Meer over
Lees ook
Legian sluit zich als partner aan bij Samen Digitaal Veilig
Legian sluit zich als partner aan bij Samen Digitaal Veilig, een initiatief van MKB-Nederland en VNO-NCW, dat enkele jaren geleden is begonnen met ondersteuning van het ministerie van Justitie en Veiligheid en het ministerie van Economische Zaken en Klimaat
WatchGuard verstevigt MDR-dienstverlening met overname ActZero
WatchGuard Technologies heeft ActZero overgenomen, een leverancier van Managed Detection & Response (MDR)-diensten. Dankzij de integratie van deze AI-gebaseerde oplossingen profiteren MSP’s van snellere en efficiëntere detectie en respons op securitydreigingen
Orange Cyberdefense: hackers versterken greep op OT-omgevingen
Operationele technologie (OT)-omgevingen, zoals productiesystemen, waterzuiveringsinstallaties en energiecentrales, zijn steeds vaker het doelwit van hackers. Aanvallers nemen daarbij in toenemende mate de controle over, wat tot levensgevaarlijke situaties kan leiden. Deze trend vraagt dringend om een herziening van beveiligingsstrategieën en een1