Cloudflare DDoS-rapport over vierde kwartaal 2023

Cloudflare heeft een rapport uitgebracht over de wereldwijde DDoS-aanvallen in het vierde kwartaal van 2023. Opmerkelijke bevindingen zijn vooral de enorme toename van het aantal DDoS-aanvallen gericht op milieuorganisaties tijdens de COP28 en op Taiwan. Verder blijft het aantal DDoS-aanvallen gericht op retailers en logistieke dienstverleners rondom de feestdagen jaarlijks toenemen.
Milieuorganisaties en Taiwan meer onder vuur
- In het vierde kwartaal was er een enorme stijging van maar liefst 61.839% in het verkeer van DDoS-aanvallen gericht op websites van milieuorganisaties, vergeleken met 2022, wat samenviel met de 28e klimaatconferentie van de Verenigde Naties (COP 28).
- In het vierde kwartaal nam het DDoS-aanvalsverkeer gericht op Taiwan toe met 3.370%, versus 2022, te midden van de komende verkiezingen en er werden spanningen met China gemeld. Het percentage DDoS-aanvalsverkeer gericht op Israëlische websites groeide kwartaal-op-kwartaal met 27%, terwijl het percentage DDoS-aanvalsverkeer gericht op Palestijnse websites kwartaal-op-kwartaal met 1.126% toenam.
- In het vierde kwartaal zag Cloudflare een toename van 117% op jaarbasis in het aantal DDoS-aanvallen op de netwerklaag en in het algemeen meer DDoS-aanvallen gericht op de websites van retailers en logistieke bedrijven, rond Black Friday en de feestdagen.
Hypervolumetrische HTTP DDoS-aanvallen
Groei van DDoS-aanvallen op de netwerklaag
Na de genoemde hypervolumetrische campagne zag Cloudflare een onverwachte daling van het aantal HTTP DDoS-aanvallen. In totaal heeft hun geautomatiseerde DDoS-verdediging in 2023 ruim 5,2 miljoen HTTP DDoS-aanvallen tegengehouden, bestaande uit zo’n 26 biljoen requests. Dat komt neer op gemiddeld 594 HTTP DDoS-aanvallen en 3 miljard requests per uur.
Meer informatie over de verschillende typen en trends in DDoS-aanvallen en analyses ervan is te lezen in de blog behorende bij Cloudflare’s DDoS-rapport over het vierde kwartaal van 2023.
Lees ook
Cloudflare helpt kwetsbaarheid te ontdekken die leidde tot grootste DDoS-aanval
Cloudflare heeft bekendgemaakt dat het heeft meegeholpen bij de onthulling van een nieuwe zero-day kwetsbaarheid, genaamd 'HTTP/2 Rapid Reset'. Deze wereldwijde kwetsbaarheid geeft kwaadwillenden de mogelijkheid om aanvallen te genereren die groter zijn dan alles wat er in het verleden op het internet is gebeurd.
Cloudflare DDoS-rapport over tweede kwartaal 2023
Cloudflare heeft een nieuw rapport uitgebracht over de wereldwijde DDoS-aanvallen in het tweede kwartaal van 2023. Opvallende bevindingen zijn onder andere de inzichten in pro-Russische hacktivistische groepen REvil, Killnet en Anonymous Sudan, de aanval op een Amerikaanse internetprovider en een toename van geavanceerde gerichte aanvallen.
DDoS, spam en phishing trends van het afgelopen jaar
Cybercriminelen blijven volop gebruikmaken van spam en phishing om internetgebruikers geld afhandig te maken. Dit blijkt uit het jaarlijkste Spam en Phishing Rapport van Kaspersky. Bedrijven moeten juist opletten voor DDoS-aanvallen, die in het laatste kwartaal van 2021 met meer dan de helft (52%) zijn toegenomen ten opzichte het derde kwartaal va1



