Cloudflare DDoS-rapport over vierde kwartaal 2023
Cloudflare heeft een rapport uitgebracht over de wereldwijde DDoS-aanvallen in het vierde kwartaal van 2023. Opmerkelijke bevindingen zijn vooral de enorme toename van het aantal DDoS-aanvallen gericht op milieuorganisaties tijdens de COP28 en op Taiwan. Verder blijft het aantal DDoS-aanvallen gericht op retailers en logistieke dienstverleners rondom de feestdagen jaarlijks toenemen.
Milieuorganisaties en Taiwan meer onder vuur
- In het vierde kwartaal was er een enorme stijging van maar liefst 61.839% in het verkeer van DDoS-aanvallen gericht op websites van milieuorganisaties, vergeleken met 2022, wat samenviel met de 28e klimaatconferentie van de Verenigde Naties (COP 28).
- In het vierde kwartaal nam het DDoS-aanvalsverkeer gericht op Taiwan toe met 3.370%, versus 2022, te midden van de komende verkiezingen en er werden spanningen met China gemeld. Het percentage DDoS-aanvalsverkeer gericht op Israëlische websites groeide kwartaal-op-kwartaal met 27%, terwijl het percentage DDoS-aanvalsverkeer gericht op Palestijnse websites kwartaal-op-kwartaal met 1.126% toenam.
- In het vierde kwartaal zag Cloudflare een toename van 117% op jaarbasis in het aantal DDoS-aanvallen op de netwerklaag en in het algemeen meer DDoS-aanvallen gericht op de websites van retailers en logistieke bedrijven, rond Black Friday en de feestdagen.
Hypervolumetrische HTTP DDoS-aanvallen
Groei van DDoS-aanvallen op de netwerklaag
Na de genoemde hypervolumetrische campagne zag Cloudflare een onverwachte daling van het aantal HTTP DDoS-aanvallen. In totaal heeft hun geautomatiseerde DDoS-verdediging in 2023 ruim 5,2 miljoen HTTP DDoS-aanvallen tegengehouden, bestaande uit zo’n 26 biljoen requests. Dat komt neer op gemiddeld 594 HTTP DDoS-aanvallen en 3 miljard requests per uur.
Meer informatie over de verschillende typen en trends in DDoS-aanvallen en analyses ervan is te lezen in de blog behorende bij Cloudflare’s DDoS-rapport over het vierde kwartaal van 2023.
Lees ook
A10 Thunder TPS Series-appliances beschermen tegen zware DDoS-aanvallen
A10 Networks lanceert de A10 Thunder TPS Series. De security appliances bieden netwerkbrede bescherming tegen zware DDoS-aanvallen. Bedrijven kunnen met de appliances de beschikbaarheid en kwaliteit van zowel bedrijfskritische internetverbindingen en publieke websites verbeteren. De A10 Thunder TPS Series is gebaseerd op de DDoS-functionaliteit d1
Top 10 DDoS-trends uit 2013
Distributed Denial of Service (DDoS)-aanvallen zijn afgelopen jaar veel in het nieuws geweest. Prolexic, leverancier van oplossingen die tegen DDoS-aanvallen beschermen, heeft een top tien samengesteld van de belangrijkste DDoS-trends die we in 2013 hebben gezien. De top 10 is samengesteld op basis van data over DDoS-aanvallen die Prolexic in 2011
Hackers misbruiken onwaakzaamheid over bekende kwetsbaarheid in netwerktijdprotocol
Sommige kwetsbaarheden worden zo weinig misbruikt dat eigenlijk niemand er aandacht aan besteed. Een voorbeeld hiervan is NTP-servers. Cybercriminelen hebben onverwachts een flinke hoeveelheid aanvallen op netwerktijdprotocol (NTP)-servers uitgevoerd, waardoor zij allerlei servers van grote bedrijven konden neerhalen. Symantec meldt een plotselin1