Cybercriminelen kraken 18 miljoen Duitse e-mailaccounts
In Duitsland is de diefstal van de inloggegevens van maar liefst 18 miljoen e-mailaccounts aan het licht gekomen. Het overgrote deel van de e-mailaccounts lijkt Duits te zijn, al bestaat de kans dat ook gebruikers met een andere internationaliteit getroffen.
Der Spiegel meldt dat een deel van de gestolen e-mailaccounts eindigt namelijk op de extensie .com. Hierdoor is onduidelijk of alle e-mailaccounts van Duitsers zijn. Cybercriminelen zouden de inloggegevens al actief misbruiken om onder andere spam te versturen.
Andere online diensten kraken
Het risico voor gebruikers is echter aanzienlijk groter. Veel gebruikers gebruiken immers hetzelfde wachtwoord voor meerdere online diensten, waardoor hackers ook toegang kunnen krijgen tot andere online diensten die slachtoffers gebruiken.
Het is de tweede keer in een jaar tijd dat Duitsland wordt opgeschrikt door een grootschalige diefstal van data. In juli ontdekte de BSI dat een botnet de inloggegevens van 16 miljoen voornamelijk Duitse e-mailaccounts had gekraakt. Onderzoekers vermoeden dat dezelfde cybercriminelen achter beide cyberaanvallen zitten. Het is nog niet duidelijk hoe de dieven de inloggegevens van 18 miljoen e-mailaccounts in handen hebben weten te krijgen.
Meer over
Lees ook
Toename van malware, fraude en phishingaanvallen met feestdagen als thema
Proofpoint ziet een toename van aanvallen met feestdagen als thema, gericht op het verspreiden van malware, fraude en phishingcampagnes om vertrouwelijke gegevens te bemachtigen.
Waarom ook 2025 het jaar van de back-up wordt
Het einde van het jaar nadert en traditioneel blikken we dan terug op het jaar dat bijna achter ons ligt. Ook in 2024 hebben we weer de nodige ransomware-aanvallen, hackpogingen en systemen die eenvoudigweg uitvielen gezien. En houd je vast: in 2025 zal dit niet heel anders zijn. Ook komend jaar is een solide back-upplan onmisbaar.
KPN blikt vooruit tijdens de 9e editie van NLSecure[ID]
Hoe bereiden we ons voor op de onvoorspelbare digitale dreigingen van morgen? Die vraag is actueler dan ooit en staat dinsdag 21 januari 2025 centraal tijdens NLSecure[ID]. Het NBC Congrescentrum in Nieuwegein opent dan de deuren voor de 9e editie van hét security-evenement van Nederland. Het thema dit jaar: ‘The Future of Cyber’.