Eerste spyware voor Google Glass is een feit

Geen enkel apparaat is veilig voor kwaadaardige software. Onderzoekers hebben spyware ontwikkeld voor Google Glass die het mogelijk maakt mee te kijken met het slachtoffer, zonder dat hij of zij hiervan op de hoogte is.
De spyware is ontwikkeld door Mike Lady en Kim Paterson van de California Polytechnic Universiteit San Luis Obispo. De spyware neemt iedere 10 seconden een foto met de camera van de Google Glass, waardoor een beeld ontstaat van de dingen die de gebruiker voor zich ziet. De kwaadaardige software is verstopt in een notitie-app voor Google Glass die de naam 'Malnotes' draagt. Deze vermomming is noodzakelijk, aangezien gebruikers wel eerst de app toestemming moet geven om foto's te maken en toegang te krijgen tot het internet.
Foto's maken met uitgeschakeld display
De officiële regels van Google stellen dat het niet mogelijk is op de Google Glass foto's te maken op het moment dat de display van het apparaat is uitgeschakeld. In werkelijkheid blijkt deze regel echter niet te worden nageleefd, waardoor de spyware wel degelijk in staat is dit te doen.
Lady en Paterson wisten hun app met succes te uploaden naar de Google Play Store, waar de app zonder problemen werd toegelaten. Pas toen een hoogleraar van de onderzoekers over het onderzoek sprak op Twitter greep Google in en verwijderde de spyware-app.
Bron: Forbes
Meer over
Lees ook
Proofpoint rapport: GenAI-adoptie, datagroei en risico’s van binnenuit komen samen en zorgen voor grote datasecurity-uitdagingen
Bijna de helft van de respondenten van het onderzoek noemt wildgroei van data in cloud- en hybride-omgevingen als belangrijkste zorg, 44% geeft toe onvoldoende zicht te hebben op het gebruik van GenAI
ISACA Risk Event 2025
Het ISACA Risk Event is sinds 2017 een jaarlijks congres in Nederland dat professionals in IT-risico, cybersecurity, governance en audit samenbrengt. Sinds de oprichting is het uitgegroeid tot een van de leidende platforms voor digitaal vertrouwen en veerkracht in het land.
STL versterkt netwerkbeveiliging en vereenvoudigt beheer met Fortinet Security Fabric
Sectorinstituut Transport en Logistiek (STL) heeft onlangs succesvol de implementatie van Fortinet Security Fabric afgerond. Met deze geïntegreerde aanpak beschikt STL over een toekomstbestendig cybersecurityplatform. Dit biedt bescherming op alle niveaus; van netwerk en endpoints tot toegang tot de Azure cloudomgeving.



