Equifax aangevallen via oud lek in Apache Struts

hacker4-gabor-kalman

Kredietverstrekker Equifax bevestigt dat cybercriminelen zijn database zijn binnengedrongen door een bekende kwetsbaarheid in Apache Struts te misbruiken. Deze kwetsbaarheid werd in maart al door The Apache Software Foundation gedicht, wat betekent dat Equifax deze update niet heeft geïnstalleerd.

Aanvallers wisten medio mei binnen te dringen op systemen van Equifax en gegevens van 143 miljoen Amerikanen te stelen. De aanval werd pas op 29 juli opgemerkt, maar pas in september naar buiten gebracht. Al langer bestond het vermoeden dat hierbij misbruik is gemaakt van een kwetsbaarheid in Apache Struts. Equifax bevestigt nu dat dit het geval is en geeft aan dat hierbij misbruik is gemaakt van de kwetsbaarheid CVE-2017-5638. Deze kwetsbaarheid maakt het mogelijk servers over te nemen waarop Apache Struts-gebaseerde applicaties draaien. Dit beveiligingslek is door The Apache Software Foundation op 6 maart gedicht met behulp van een update.

Equifax is inmiddels tientallen keren aangeklaagd door boze klanten die een schadevergoeding eisen voor het feit dat hun data is gestolen. Ook heeft de Amerikaanse staat Massachusetts inmiddels aangekondigd aan rechtszaak tegen Equifax voor te bereiden. Andere staten waaronder New York, Illinois, Pennsylvania en Connecticut zijn een onderzoek gestart naar het datalek.

Lees ook
Wie is Panik Button en wat doet Panik Button?

Wie is Panik Button en wat doet Panik Button?

Panik Button is een Nederlands Cyber Resilience (Weerbaarheid) bedrijf dat organisaties helpt wanneer zij worden getroffen door een cyberaanval, zoals een hack, ransomware of een grote IT-storing. Op zo'n moment kunnen medewerkers/klanten vaak niet meer inloggen, geen e-mails versturen en geen bestanden openen.

Onderzoek Arctic Wolf: aanvallers hebben een kans van één op tien om ongemerkt toegang te krijgen tot bedrijfsnetwerken

Onderzoek Arctic Wolf: aanvallers hebben een kans van één op tien om ongemerkt toegang te krijgen tot bedrijfsnetwerken

Uit nieuw onderzoek van Arctic Wolf, ‘State of the Cybersecurity Attack Surface’, blijkt dat 10% van de onderzochte IT-assets niet beschikt over endpoint security. Hierdoor hebben aanvallers een kans van één op tien om ongemerkt toegang te krijgen tot bedrijfsnetwerken. De bevindingen zijn gebaseerd op geaggregeerde en g1

S2GRUPO wordt lid van Europese cybersecurityreserve voor zeven Europese landen

S2GRUPO wordt lid van Europese cybersecurityreserve voor zeven Europese landen

S2GRUPO, het Spaanse bedrijf dat gespecialiseerd is in cybersecurity, cyberinlichtingen en cyberverdediging, is door het Agentschap van de Europese Unie voor cyberbeveiliging (ENISA) geselecteerd om deel uit te maken van de EU-cybersecurityreserve.