Frankrijk: ‘Beperk de macht van grote IT-bedrijven met strengere datawetgeving’
Grote techbedrijven krijgen door de grote hoeveelheid data die zij over hun gebruikers verzamelen en analyseren te veel macht. De Franse premier Manuel Valls roept dan ook op deze macht in de perken. Valls schaart zich daarom achter nieuwe strengere datawetgeving die op dit moment door de Europese Unie wordt ontwikkeld.
Dit meldt The Wall Street Journal. “We kunnen niet toestaan dat persoonlijke gegeven worden verzameld en gebruikt zonder dat hiervoor regels bestaan”, legt Valls uit. “De digitale wereld heeft behoefte aan democratische waarden. De wet moet van toepassing zijn op het digitale domein.”
Valls richt zich vooral op grote techbedrijven, die lobbyen tegen de voorgestelde datawetgeving. Deze bedrijven hebben een enorme hoeveelheid gebruikers waarover zij data verzamelen en hebben hierdoor veel macht in handen. “De bedrijven die zich zorgen maken over vraagstukken rond privacy - we hoeven geen namen te noemen aangezien iedereen weet om wie het gaat - hebben twee keer zoveel gebruikers dan Europa inwoners heeft”, zegt Valls. “We moeten dan ook zorgen dat we de juiste tools in handen hebben om de balans in macht te behouden.”
Meer over
Lees ook
Internetconsultatie algemene maatregelen van bestuur Cyberbeveiligingswet van start
De internetconsultatie is gestart van de concept-algemene maatregelen van bestuur (amvb’s) behorende bij de Cyberbeveiligingswet. Het gaat om het Cyberbeveiligingsbesluit. De consultatieperiode loopt tot en met 30 maart 2025.
Proofpoint: menselijke factor en GenAI grootste overweging voor databescherming
De jaarlijkse Europese Data Privacy Dag, wat plaatsvindt op 28 januari, herinnert iedereen aan hoe cruciaal databescherming en –privacy blijven. Dit is ongeacht hoever het technologie- en cybersecuritylandschap ontwikkeld is. De menselijke factor is en blijft een van de belangrijkste punten van kwetsbaarheid op het gebied van dataverlies bij organ1
Black Friday: een gewaarschuwd mens telt voor twee
De Black Friday shopgekte is weer van start. Dit is voor veel mensen de aftrap van het winkelseizoen voor de feestdagen. Consumentenorganisaties waarschuwen voor webshops, zoals Temu, in verband met mogelijke privacy schendingen.