Malafide access points aangetroffen op RSA Conference

hacker

Op de RSA Conference zijn meerdere malafide access points aangetroffen. Verschillende bezoekers hebben met de access points verbinding gemaakt, waardoor hun dataverkeer mogelijk is afgeluisterd.

Dit heeft de leverancier van onder andere pentesting software Pwnie Express bekend gemaakt op de RSA Conference. Het bedrijf heeft op de RSA Conference alle access points op de beursvloer in kaart gebracht. Hierbij zijn meerdere access points aangetroffen die zich voordeden als legitieme access points van vertrouwde en bekende partijen zoals Starbucks en McDonalds.

WiFi karma aanval

Een dergelijke aanval wordt ook wel een WiFi karma aanval genoemd, waarbij een malafide netwerk doelbewust zo wordt geconfigureerd om een legitiem netwerk na te bootsen. Gebruikers denken dit netwerk te herkennen en bestempelen deze als vertrouwd. Dit vergroot de kans dat gebruikers verbinding maken met het malafide netwerk.

De analyse van Pwnie Express wijst ook uit dat meerdere bezoekers van de RSA Conference verbinding hebben gemaakt met de malafide access points. Tenminste twee gebruikers zouden meerdere dagen verbonden zijn geweest met de access points.

WEP encryptie

Tot slot meldt het bedrijf meerdere access points te hebben gevonden die zijn beveiligd met WEP encryptie. WEP is een oudere standaard die al langer als onveilig wordt gezien.

Bron: eSecurityPlanet

Lees ook
Europese Rekenkamer: Informatiekloven belemmeren de EU-respons op cyberbeveiligingsincidenten

Europese Rekenkamer: Informatiekloven belemmeren de EU-respons op cyberbeveiligingsincidenten

Volgens een nieuw verslag van de Europese Rekenkamer (ERK) vertonen de EU-maatregelen tekortkomingen waar het gaat om het opsporen van en reageren op significante en grootschalige cyberbeveiligingsincidenten. De EU-auditors roepen op tot verbeteringen in de manier waarop informatie wordt gedeeld, een betere coördinatie om dubbel werk tussen de ver1

KnowBe4 introduceert e-mail- en samenwerkingsbeveiliging voor Google Workspace

KnowBe4 introduceert e-mail- en samenwerkingsbeveiliging voor Google Workspace

Nieuwe oplossing maakt AI-gestuurde dreigingsdetectie en realtime security coaching beschikbaar in Gmail; eerste resultaten laten zien dat gemiddeld één op de 666 onderschepte e-mails een gevaarlijke dreiging bevatte KnowBe4, wereldwijd leider op het gebied van digital workforce security en de beveiliging van zowel mensen als AI-ag1

Attic Security onderzoekt gratis Microsoft 365-incident voor mkb’ers

Attic Security onderzoekt gratis Microsoft 365-incident voor mkb’ers

Mkb-actie legt groot risico bloot: bij kleine bedrijven blijven veel hack-alarmen liggenCybersecuritybedrijf Attic Security biedt vanaf vandaag aan elke Nederlandse Microsoft 365-beheerder een gratis onderzoek naar één eigen Microsoft Defender-incident. Een beheerder koppelt de bedrijfsomgeving via een eenmalige toestemming en kij1