Mogelijk opnieuw Amerikaanse winkelketen slachtoffer van grootschalige creditcarddiefstal

Michaels Stores, een keten van Amerikaanse winkels die hobbyspullen verkoopt, is slachtoffer geworden van grootschalige diefstal van creditcardgegevens. De winkelketen schrijft in een verklaring dat het mogelijk het doelwit is geworden van een cyberaanval en samenwerkt met de autoriteiten om het incident te onderzoeken.

De cyberaanval werd in eerste instantie gemeld door de beveiligingsonderzoek Brian Krebs, die een tip ontving van een medewerker van een betalingsverwerker. De medewerker onderzoekt voor zijn werkgever fraude met creditcards en had een opmerkelijk groot aantal frauduleuze aankopen opgemerkt bij Michaels Stores. Ook de winkelketen zelf vermoedt inmiddels dat het slachtoffer is geworden van criminelen.

"We zijn bang het slachtoffer te zijn geworden van een 'datasecurity-aanval' die impact heeft op de gegevens van de betaalkaarten van klanten. We nemen maatregelen om de bron van het incident en de omvang duidelijk te maken", schrijft Chuck Rubin, CEO van Michaels Stores, in de verklaring. "Ondanks dat we een inbraak op onze systemen nog niet hebben bevestigd zijn we van mening dat wij klanten nu alvast moeten inlichten over dit potentiële probleem. Dit stelt klanten in staat maatregelen te nemen om zichzelf te beschermen. Denk bijvoorbeeld aan het controleren van creditcardafschriften op ongeautoriseerde betalingen".

Lees ook
Proofpoint lanceert Proofpoint Partner Network voor het versnellen van groei en winstgevendheid van partners

Proofpoint lanceert Proofpoint Partner Network voor het versnellen van groei en winstgevendheid van partners

Proofpoint lanceert het Proofpoint Partner Network. Dit is een verbeterd partnerprogramma dat partners wereldwijd helpt bij het sneller groeien, het versterken van hun marges en het leveren van meerwaarde aan hun klanten. Het programma speelt in op de ontwikkelingen waarbij cyberdreigingen zich steeds meer richten op mensen, data en AI-gestuurde w1

WatchGuard: 1548% meer nieuwe malware in één kwartaal, aanvallen steeds complexer

WatchGuard: 1548% meer nieuwe malware in één kwartaal, aanvallen steeds complexer

WatchGuard Technologies signaleert een explosieve stijging van nieuwe, unieke malware. In het vierde kwartaal van 2025 lag het aantal nieuwe varianten 1548% hoger dan in het kwartaal ervoor. Daarnaast wist 23 procent van alle gedetecteerde malware traditionele, op handtekeningen gebaseerde beveiliging te omzeilen

Tesorion kiest Passguard als partner: eerste MSSP met infostealer-monitoring

Tesorion kiest Passguard als partner: eerste MSSP met infostealer-monitoring

Cybersecuritydienstverlener Tesorion heeft Passguard aangesteld als specialistische partner voor het detecteren van met infostealers geïnfecteerde apparaten en de daarbij buitgemaakte sessies. Daarmee positioneert Tesorion zich als de eerste Nederlandse managed security service provider (MSSP) die infostealer-monitoring expliciet.