TNO en NetDialog werken samen op het gebied van cybersecurity

TNO en NetDialog zijn een samenwerking aangegaan op het gebied van cybersecurity. Het onderzoeksinstituut en de softwareontwikkelaar zien mogelijkheden om de groeiende complexiteit van security issues beter in kaart te brengen. Door samen onderzoek te doen, wordt gewerkt aan een hoger niveau van digitale weerbaarheid voor de maatschappij in het algemeen en het bedrijfsleven in het bijzonder.

NetDialog-300x82 Veel grote internationaal opererende ondernemingen maken gebruik van de software van NetDialog. Deze software, NetX, monitort het functioneren van netwerken en applicaties wereldwijd. “De focus ligt daarbij op performance, maar vanuit de markt ontstaat een steeds grotere behoefte aan security monitoring, mede door de toenemende afhankelijkheid van digitale systemen. Bedrijven willen graag veilig kunnen werken”, zegt Tim Rühl, CTO bij NetDialog.

Performance-gegevens die NetX voortbrengt, vormen de basis van het onderzoek. “Deze gegevens bekijken we met een statistische bril en gaan dan op zoek naar afwijkingen, net als een cardioloog doet met een hartfilmpje”, legt Erik Meeuwissen van TNO uit. “We matchen patronen met modellen om afwijkingen te kunnen herkennen”, vult collega-wetenschapper Pieter Venemans aan.

Smoky Mountains

Voor het onderzoek zet TNO een beproefd model in met zelflerende algoritmes, de zogenoemde Smoky Mountains. Met dit model kan worden bepaald of dataverkeer binnen de verwachte marges blijft. Dit wordt ook wel anomalie detectietechnologie genoemd. Als dataverkeer stelselmatig de marges overschrijdt, dan is er mogelijk sprake van een security issue, zoals een storing of een DDoS-aanval.

NetDialog en TNO verwachten dat hun onderzoek kennis oplevert die onder meer kan worden toegepast in monitoring software als extra line of defense, naast firewalls en virusscanners. De eerste onderzoeksresultaten worden in de loop van 2019 verwacht.

Meer over
Lees ook
SLTN en ESET bundelen krachten - alliantie in high end cybersecurity

SLTN en ESET bundelen krachten - alliantie in high end cybersecurity

SLTN, één van de grootste IT-powerhouses van Nederland, en ESET, Europa’s grootste onafhankelijke cybersecurityleverancier, kondigen vandaag een alliantie aan. Samen gaan zij complexe en soevereine cybersecurity-oplossingen leveren voor Defensie, overheid en corporate organisaties die de hoogste eisen stellen aan digitale veiligheid.

Girona FC kiest voor WatchGuard als officiële cybersecuritypartner

Girona FC kiest voor WatchGuard als officiële cybersecuritypartner

Voetbalclub Girona FC heeft WatchGuard Technologies aangesteld als officiële cybersecurityleverancier. WatchGuard gaat zijn Unified Security Platform inzetten voor de beveiliging van de digitale infrastructuur van de Spaanse voetbalclub.

Compumatica en NTT DATA bundelen krachten voor digitale weerbaarheid in vitale sectoren

Compumatica en NTT DATA bundelen krachten voor digitale weerbaarheid in vitale sectoren

Cybersecurity cryptospecialist Compumatica en IT-dienstverlener NTT DATA, wereldwijd marktleider op het gebied van digitale bedrijfsvoering en IT-diensten, hebben hun samenwerking formeel bekrachtigd met een Value Added Reseller-overeenkomst. Daarmee is NTT DATA benoemd tot Gold Partner van Compumatica.