Tool van MIT lost beveiligingsgaten op door features te lenen van andere software

virus

Een nieuwe tool moet het verhelpen van beveiligingsgaten in software aanzienlijk sneller maken. CodePhage vervangt features waar bugs inzitten automatisch door vergelijkbare, betere features uit andere apps. Softwarefouten worden hierdoor automatisch en razendsnel opgelost.

De tool is ontwikkeld door onderzoekers van de Amerikaanse MIT. CodePhage analyseert apps, en kan zonder de broncode te hoeven bekijken achterhalen waar de bron van een beveiligingsgat zit. Vervolgens vergelijkt de app de getroffen feature met features uit andere apps en vervangt indien mogelijk de feature voor een beter alternatief. De werking van deze feature wordt automatisch door CodePhage gecontroleerd, om te voorkomen dat de tool onbedoeld features onbruikbaar maakt.

CodePhage is op dit moment nog in ontwikkeling. Naar verwachting zal de tool dan ook nog niet iedere softwarefout probleemloos kunnen oplossen. CodePhage heeft echter de potentie uit te groeien tot een waardevolle tool waarmee beveiligingsgaten sneller en effectiever kunnen worden opgespoord en verholpen.

Lees ook
Colt eerste netwerkaanbieder die SCION beschikbaar maakt voor bedrijven in Europa, Noord-Amerika en Azië

Colt eerste netwerkaanbieder die SCION beschikbaar maakt voor bedrijven in Europa, Noord-Amerika en Azië

Netwerktechnologie die de Zwitserse financiële sector beveiligt, via Colt nu beschikbaar op meerdere continenten Amsterdam, 8 oktober 2026 - Colt Technology Services, wereldwijd leverancier van digitale infrastructuur, maakt vandaag bekend als eerste netwerkserviceprovider een volledig beheerde dienst aan te bieden voor SCION (Scalability,1

Orange Cyberdefense: digitale veiligheid in de keten vraagt om Europees toetsingsmodel

Orange Cyberdefense: digitale veiligheid in de keten vraagt om Europees toetsingsmodel

Een cyberaanval op één schakel in de supplychain kan de hele keten lamleggen. Toch ontbreekt het organisaties nog vaak aan een eenduidige manier om te bepalen hoeveel digitaal risico een leverancier vormt en welk toetsingsniveau daarbij past. Daardoor krijgen leveranciers soms te zware eisen opgelegd, terwijl kritieke partijen juist onvoldoende di1

it-sa zal voor het eerst de grens van 1.000 exposanten overschrijden

it-sa zal voor het eerst de grens van 1.000 exposanten overschrijden

Het belang van cyberbeveiliging voor het bedrijfsleven, de overheid en de samenleving neemt voortdurend toe. Dit komt ook tot uiting in de ontwikkeling van de it-sa Expo&Congress: Europa’s toonaangevende vakbeurs voor IT-beveiliging zal van 27 tot en met 29 oktober 2026 voor het eerst de grens van 1.000 exposanten overschrijden. Na 993 e1