‘Apparaten vormen zwakke plek in beveiliging van bedrijven’

sleutels-beveiliging-security

Apparaten blijken een zwakke plek te zijn in de beveiliging van het Nederlandse bedrijfsleven. 29 procent van de Nederlandse bedrijven heeft in 2015 met een beveiligingsprobleem te kampen gehad dat verband hield met bedrijfshardware zoals smartphones of computers.

Dat blijkt uit onderzoek van Redshift Research in opdracht van technologiebedrijf HP. Slechts 24 procent van de ondervraagden heeft het volledige vertrouwen in de beveiliging die apparaten bieden. 83 procent van de IT-beslissers vindt de beveiliging van hun apparaten een klein tot groot probleem. Minder dan de helft van de bedrijven heeft een zogenaamde BYOD-beleid, een beleid voor werknemers die hun privéapparaten meenemen naar kantoor.

“Doordat werknemers steeds vaker mobiele apparaten zoals smartphones of notebooks meenemen van het werk is bedrijfsgevoelige informatie kwetsbaarder geworden voor criminelen. Bovendien zijn bedrijven gevoelig voor cybercriminelen doordat bijna alle apparaten toegang hebben tot het bedrijfsnetwerk”, aldus Hjalmar van Veen, General Manager Personal Systems bij HP Inc. Nederland. “Alle wachtwoorden van een apparaat dat kwijtgeraakt of gestolen is, moeten zo snel mogelijk worden gewijzigd. Ook de wachtwoorden van gekoppelde accounts van bedrijfsprogramma’s moeten snel veranderd worden.”

Lees ook
Fortinet breidt OT Security Platform uit met mogelijkheden tot beveiliging bedrijfskritische infrastructuren

Fortinet breidt OT Security Platform uit met mogelijkheden tot beveiliging bedrijfskritische infrastructuren

Fortinet heeft zijn  Fortinet OT Security Platform uitgebreid met aanvullende mogelijkheden die bedrijfskritische infrastructuren en industriële omgevingen tegen nieuwe cyberbedreigingen beschermen. Voorbeelden zijn diepgaander inzicht in OT-specifieke cyberbedreigingen met de FortiGuard OT Security Service, nieuwe versterkte 5G- en segmentatieopl1

EU-commissie selecteert WE BUILD voor grootschalige European Digital Identity Wallet pilot

EU-commissie selecteert WE BUILD voor grootschalige European Digital Identity Wallet pilot

Signicat, de pan-Europese leverancier van digitale identiteitsoplossingen, kondigt haar deelname aan het WE BUILD-consortium aan (Wallet Ecosystem for Business & Payment Use cases, Identification, Legal person representation, and Data sharing). Dit initiatief is door de Europese Commissie geselecteerd

Fortinet transformeert FortiAnalyzer tot een direct inzetbaar en AI ondersteund SecOps-platform

Fortinet transformeert FortiAnalyzer tot een direct inzetbaar en AI ondersteund SecOps-platform

. Fortinet blijft zijn FortiAnalyzer-platform uitbreiden met geavanceerde AI-functionaliteit en automatiseringsmogelijkheden. Organisaties kunnen daarmee de detectie en analyse van cyberbedreigingen en incidentrespons sneller en efficiënter laten verlopen zonder een complex samenspel van beveiligingstools te hoeven beheren.