BND bespioneerde ook op eigen houtje bevriende EU-landen

spionage

De Duitse inlichtingendienst BND blijkt niet alleen in opdracht van de Amerikanen te hebben gespioneerd bij bevriende landen binnen de Europese Unie, maar ook op eigen houtje allerlei informatie te hebben verzameld.

Dit meldt de Mitteldeutsche Zeitung woensdag op basis van anonieme bronnen binnen het Duitse parlement. Al langer is bekend dat de BND in opdracht van de NSA bevriende landen heeft bespioneerd. De BND zou hierbij een lijst met trefwoorden hebben doorgekregen van de Amerikanen op basis waarvan informatie is verzameld.

Eigen trefwoorden toegevoegd

Nu blijkt dat de BND verder is gegaan dan tot nu toe bekend was. De inlichtingendienst zou niet alleen informatie hebben verzameld op basis van de woorden die de NSA heeft doorgegeven, maar zelf ook zo’n 3.000 trefwoorden aan de lijst hebben toegevoegd.

Ook Nederlands internetverkeer zou door de BND en NSA zijn afgetapt. Dit deden de inlichtingendienst door het Duitse internetknooppunt DE-CIX in Frankfurt af te tappen. Gerhard Schindler, hoofd van de Duitse BND, erkende eerder al dat de BND fouten heeft gemaakt in de samenwerking met de NSA.

Meer over
Lees ook
Data Privacy Dag: druk op cybersecurity van organisaties blijft hoog

Data Privacy Dag: druk op cybersecurity van organisaties blijft hoog

Het is vandaag Internationale Data Privacy Dag. Volgens Matt Cooke, Director Cybersecurity Strategy EMEA bij Proofpoint, herinnert deze dag ons aan de druk die organisaties voelen rondom AI en cybersecurity. “Aan de ene kant zorgen generatieve AI en agentische AI voor een productiviteitswinst, maar er is ook een keerzijde”

Proofpoint:  menselijke factor en GenAI grootste overweging voor databescherming

Proofpoint: menselijke factor en GenAI grootste overweging voor databescherming

De jaarlijkse Europese Data Privacy Dag, wat plaatsvindt op 28 januari, herinnert iedereen aan hoe cruciaal databescherming en –privacy blijven. Dit is ongeacht hoever het technologie- en cybersecuritylandschap ontwikkeld is. De menselijke factor is en blijft een van de belangrijkste punten van kwetsbaarheid op het gebied van dataverlies bij organ1

Black Friday: een gewaarschuwd mens telt voor twee

Black Friday: een gewaarschuwd mens telt voor twee

De Black Friday shopgekte is weer van start. Dit is voor veel mensen de aftrap van het winkelseizoen voor de feestdagen. Consumentenorganisaties waarschuwen voor webshops, zoals Temu, in verband met mogelijke privacy schendingen.