Coordinated Malware Eradication-programma moet malware uitroeien

hacker

Cybercriminelen werken in toenemende mate samen om doelwitten aan te vallen. Bedrijven spelen hierop in door zich eveneens te verenigden. Een groep organisaties heeft het Coordinated Malware Eradication (CME)-programma opgericht, een samenwerkingsverband van bedrijven die samen de strijd aan willen gaan met cybercrime.

Het CME-programma is aangekondigd door Holly Stewart, een product manager van Microsoft’s Malware Protection Center, op de securityconferentie FIRST (via Fortune). Stewart meldt een nieuw programma op te willen zetten waarin bedrijven zich kunnen verenigen tegen de groeiende hoeveelheid malware op de wereld. Het CME-programma moet niet zo zeer malware aan gaan pakken die wordt gedetecteerd op besmette machines, maar moet malware in zijn geheel gaan uitroeien.

Het programma roept bedrijven op hun resources, varieërend van tools tot strategieën, te delen met andere bedrijven. Dit moet het bedrijfsleven helpen gezamenlijk op effectieve wijze de strijd aan te gaan met cybercrime. Het idee is gebaseerd o een gezamenlijke aanpak van de HiKit-malware, waarvoor operatie SME werd opgezet. Dit was de eerste keer dat security-partijen Microsoft, Symantec, FireEye en Cisco de handen in een slaan zonder tussenkomst van een federale overheid of internationale opsporingsinstantie.

Lees ook
ESET Nederland en Solvinity Group bundelen krachten met unieke propositie

ESET Nederland en Solvinity Group bundelen krachten met unieke propositie

ESET Nederland en Solvinity Group (Solvinity en Securify) bundelen krachten om publieke en private organisaties in Nederland optimaal te ondersteunen in een snel veranderend digitaal landschap. Dankzij de Secure Managed Soevereine diensten worden IT-omgevingen ingericht volgens het Secure By Design-principe en versterkt met 24x7 proactieve monitor1

Social engineeringtechniek ClickFix overspoelt dreigingslandschap

Social engineeringtechniek ClickFix overspoelt dreigingslandschap

ClickFix vertegenwoordigt een stijgende en effectieve social engineeringtactiek. Nu traditionele aanvalsvectoren minder effectief worden, vertrouwen dreigingsactoren steeds meer op het manipuleren van menselijk gedrag. Organisaties doen er verstandig aan om hun mensen te trainen in het herkennen

Black Friday: een gewaarschuwd mens telt voor twee

Black Friday: een gewaarschuwd mens telt voor twee

De Black Friday shopgekte is weer van start. Dit is voor veel mensen de aftrap van het winkelseizoen voor de feestdagen. Consumentenorganisaties waarschuwen voor webshops, zoals Temu, in verband met mogelijke privacy schendingen.