Dreigingsactor 'BattleRoyal' gebruikt DarkGate-malware voor cybercriminele doeleinden

proofpoint-385-250

Onderzoekers van cybersecuritybedrijf Proofpoint publiceren vandaag onderzoek over de activiteiten van dreigingsactor 'Battle Royal'. Deze actor gebruikt DarkGate- en NetSupport-malware om controle te krijgen over geïnfecteerde hosts via meerdere verschillende aanvalsketens en social engineering technieken.  

De belangrijkste bevindingen uit het onderzoek zijn:  

  • Onderzoekers van Proofpoint stellen vast dat BattleRoyal zowel e-mail als gecompromitteerde websites met neppe updates gebruikt voor het afleveren van DarkGate- en NetSupport-malware.  
  • De e-mailcampagnes van Battle Royal richten zich op tientallen sectoren die zich voornamelijk in de Verenigde Staten en Canada bevinden.  
  • Proofpoint onthult dat de aanvalsketen over verschillende bekende tools beschikt, zoals 404 TDS, Keitaro TDS, en .URL-bestanden die CVE-2023-36025 exploiteren.  

Klik hier voor meer informatie.  

 

Meer over
Lees ook
Nieuw Proofpoint-rapport onthult 400% piek in ClickFix-malwarecampagnes

Nieuw Proofpoint-rapport onthult 400% piek in ClickFix-malwarecampagnes

Proofpoint heeft het tweede deel van zijn Human Factor 2025 Report-serie gepubliceerd. Het rapport is gebaseerd op gegevens van Proofpoints threat intelligence-platform en beschrijft hoe cybercriminelen geavanceerde social engineering en door AI gegenereerde content gebruiken om kwaadaardige URL’s steeds moeilijker identificeerbaar te maken voor g1

Aanvallers misbruiken linkwrapping van Proofpoint en Intermedia om phishing-payloads te verspreiden

Aanvallers misbruiken linkwrapping van Proofpoint en Intermedia om phishing-payloads te verspreiden

De afgelopen maanden heeft het Cloudflare Email Security-team een reeks cybercriminele activiteiten gevolgd. Hierbij werd gebruikgemaakt van Proofpoint- en Intermedia-linkwrapping om phishing-payloads te verbergen. Zowel om het vertrouwen van mensen te winnen als detectie te vertragen om verdedigingsmechanismen te omzeilen.

Waarschuwing voor werkzoekenden: is het sollicitatiegesprek te goed om waar te zijn?

Waarschuwing voor werkzoekenden: is het sollicitatiegesprek te goed om waar te zijn?

In een recente thread op X, identificeert Proofpoint verschillende campagnes die frauduleuze e-mails verstuurd die zich voordoen als uitnodigingen voor sollicitatiegesprekken. De e-mails lijken uitnodigingen te zijn voor een Zoom of Teams gesprek om een vacature te bespreken. In werkelijkheid leiden deze naar een RMM, zoals SimpleHelp, ScreenConne1