Kant-en-klare ransomware te koop voor slechts 100 dollar
Een nieuwe vorm van ransomware is te koop op internet voor slechts 100 dollar. Het gaat om Power Locker, een alternatief voor de beruchte ransomware CryptoLocker. Power Locker, ook wel Prison Locker genoemd, is te koop op ondergrondse marktplaatsen voor cybercriminelen.
Al langer is duidelijk dat cybercriminelen op internet allerlei kant-en-klare tools kunnen aanschaffen. Kopers kunnen hierdoor direct aan de slag met het plegen van hun misdaden, zonder dat zij eerst zelf de benodigde software hoeven te programmeren. Dit scheelt de hackers niet alleen tijd, maar stelt ook beginnende hackers zonder veel technische kennis in staat digitale misdaden te plegen.
Ransomware
Power Locker is een voorbeeld van zo'n kant-en-klare tool. De software stelt cybercriminelen in staat eenvoudig een aanval met ransomware op te zetten, zonder zelf software te hoeven schrijven. Power Locker is beschikbaar voor slechts 100 dollar. Dit is een laag bedrag in verhouding met de opbrengst die cybercriminelen met Power Locker kunnen genereren.
De kant-en-klare ransomware is ontdekt door Malware Must Die, een initiatief van securityonderzoekers die de strijd aan zijn gegaan met CryptoLocker. Power Locker is relatief nieuw. De ontwikkelaar schreef op 12 juli 2013 voor het eerst over de features van Power Locker. De ransomware is sindsdien in ontwikkeling. De cybercrimineel liet in deze post weten dat de eerste potentiële klanten zich al gemeld hadden. Een handleiding voor Power Locker verscheen op 19 december 2013 op PasteBin.
Meer over
Lees ook
DDoS-aanvallen via NTP-protocol met 371 procent toegenomen in 30 dagen tijd
Prolexic Technologies, nu onderdeel van Akamai, heeft vandaag een ‘high alert threat advisory’ uitgegeven over de sterke toename in DDoS-aanvallen die gebruikmaken van de ‘NTP amplification’-techniek. Het gebruik van deze aanvalsmethode neemt sterk toe, onder andere dankzij de beschikbaarheid van nieuwe DDoS-toolkits waarmee heel gemakkelijk DDoS-1
Nieuwe Zeus-variant probeert gebruikers te dwingen op linkjes te klikken
Cybercriminelen hebben een nieuwe variant van de beruchte Zeus trojan ontwikkeld waarbij een geheel andere aanpak hanteert om geld te verdienen. Waar andere Zeus-varianten voornamelijk gebruikt worden om gegevens voor internetbankieren te stelen probeert de nieuwe Zeus-variant slachtoffers te dwingen op links te klikken. Deze links leveren de crim1
Cyberrad maakt risico's van cybercrime inzichtelijk voor ondernemers
MKB-Nederland en TNO hebben het nieuwe Cyberrad geïntroduceerd. Het Cyberrad is een instrument dat ondernemers bewust moet maken van de risico's van cybercrime. Het rad geeft per sector aan welke risico's er zijn en welke maatregelen bedrijven kunnen nemen om bedrijfsschade te voorkomen of beperken. De organisaties stellen dat grote bedrijven die1



