Overheidsbrede Cyberoefening en webinars 2023

f8af22e7-2ee7-4ebc-b090-74864b683e9a-280

Digitale systemen bieden onze samenleving veel kansen, maar ze brengen ook risico's met zich mee. De veiligheid in de digitale wereld is nog niet op hetzelfde niveau als in de fysieke wereld.

Om de digitale veiligheid in Nederland te verbeteren werd onlangs de Nederlandse Cybersecuritystrategie gepresenteerd. En ook in de Werkagenda Waardengedreven Digitaliseren is er veel aandacht voor dit thema. Want de overheid heeft de maatschappelijke taak om de kansen van digitalisering te verzilveren en tegelijkertijd de digitale veiligheid te beschermen. Cybersecurity is een essentiële randvoorwaarde voor succesvolle digitalisering.

Oefenen met cyberincidenten is een goede manier om uw organisatie voor te bereiden op een digitale crisis. Daarom nodig ik u dit jaar weer van harte uit om deel te nemen aan het Overheidsbreed Cyberprogramma. U kunt in oktober verschillende cyberwebinars volgen. Op maandag 30 oktober vindt de Overheidsbrede Cyberoefening plaats en maandag 4 december een interessante masterclass. Vorig jaar oefenden meer dan 100 organisaties simultaan mee. En ook dit jaar bieden we u deze mogelijkheid. Doet u mee? Bekijk de informatie en meld u aan.

Meer over
Lees ook
Britse minister: ‘IS wil dodelijke cyberaanvallen uit gaan voeren’

Britse minister: ‘IS wil dodelijke cyberaanvallen uit gaan voeren’

Militanten van Islamitische Staat (IS) werken aan cyberaanvallen op de Britse infrastructuur, waarmee zij proberen dodelijke slachtoffers te maken. Groot-Britannië moet daarom zijn budget voor digitale veiligheid verdubbelen. Dit stelt de Britse minister van Financiën George Osborne, meldt Reuters. Osborne: “ISI gebruikt internet al langer voor ve1

‘Digitale toekomst van Nederland is in gevaar door tekort aan cybersecurity-professionals’

‘Digitale toekomst van Nederland is in gevaar door tekort aan cybersecurity-professionals’

De digitale toekomst van Nederland is geding door een tekort aan cybersecurity-professionals en te weinig aandacht voor cybersecurity in zowel het basis- als voortgezet onderwijs. Dit kan gevolgen hebben voor de positie van Nederland als één van de meest concurrerende economieën in Nederland. Het onderwijs en bedrijfsleven in Nederland moet dan oo1

Cybercrime en spionage grootste bedreigingen voor digitale veiligheid

Cybercrime en spionage grootste bedreigingen voor digitale veiligheid

Cybercriminaliteit en digitale spionage zijn de grootste dreigingen voor de digitale veiligheid in Nederland. Geopolitieke ontwikkelingen, waaronder internationale conflicten of politieke gevoeligheden, hebben grote invloed op deze dreigingen. Publiek-private samenwerking op nationaal en internationaal niveau is hierdoor noodzakelijk voor een goed1