Let’s Encrypt verstrekt 1 miljoen gratis SSL-certificaten

Let’s Encrypt heeft ruim 1 miljoen gratis SSL-certificaten verstrekt. Het project stelt zichzelf als doel het volledige internet over te laten stappen op SSL.

Dit meldt de Electronic Frontier Foundation (EFF), een organisatie die opkomt voor digitale burgerrechten. De EFF is één van de partijen die Let’s Encrypt steunt. De 1 miljoen verstrekte certificaten zijn geldig voor 2,5 miljoen domeinnamen. 90% hiervan zou voorheen niet via HTTPS bereikbaar zijn geweest.

De EFF zegt dat er grote en snelle stappen zijn gezet om het internet volledig vrij te maken van onveilige protocollen, maar benadrukt ook dat er nog veel werk aan de winkel is. Ook stelt de EFF dat de grote interesse in de gratis SSL-certificaten van Let’s Encrypt aantoont dat de kosten van en bureaucratie rond de aanvraag van SSL-certificaten de omarming van HTTPS in de weg stond.

Lees ook
Cloudflare werkt samen met browserleveranciers aan ontwikkeling privacyprotocol voor internet

Cloudflare werkt samen met browserleveranciers aan ontwikkeling privacyprotocol voor internet

Cloudflare heeft aangekondigd met de leveranciers van webbrowsers Mozilla Firefox, Google Chrome en Microsoft Edge een privacybeschermend protocol te ontwikkelen en ter standaardisatie voor te leggen. Dit protocol moet mensen en bots helpen te bewijzen dat hun internetverkeer niet kwaadaardig is.

Compumatica en NTT DATA bundelen krachten voor digitale weerbaarheid in vitale sectoren

Compumatica en NTT DATA bundelen krachten voor digitale weerbaarheid in vitale sectoren

Cybersecurity cryptospecialist Compumatica en IT-dienstverlener NTT DATA, wereldwijd marktleider op het gebied van digitale bedrijfsvoering en IT-diensten, hebben hun samenwerking formeel bekrachtigd met een Value Added Reseller-overeenkomst. Daarmee is NTT DATA benoemd tot Gold Partner van Compumatica.

Bescherming bedrijfsprocessen met encryptie wordt noodzakelijk

Bescherming bedrijfsprocessen met encryptie wordt noodzakelijk

Het idee van een laptop die geconfigureerd is voor opslag van geheime informatie doet velen denken aan een apparaat voor spionnen. Maar de bescherming van gevoelige bedrijfs- en persoonlijke gegevens is nu belangrijker dan ooit.